Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Nem lesz baja a teknosnek, ha...

Nem lesz baja a teknosnek, ha kavicsot eszik? A tietek szokott ilyet csinalni?

Figyelt kérdés
Regebben olvastam valahol, hogy a teknosok szoktak kavicsot enni, mert segiti az emesztesuket.Az enyemekkel ez eddig nem fordult elo, de a multkor eszrevettem, hogy az egyik a szajaba vett egy kavicsot, es le is nyelte.Eleg morbid latvany volt :-S Biztos, hogy nem lesz baja tole?Amugy az allatkereskedesben vettem a kavicsokat, direkt akvarium aljara valok.Ezek sima kavicsok, vagy valami mas, kulonleges anyagbol keszulnek?
2010. máj. 28. 12:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom,hogy segíti az emésztésüket,csak ne legyen színezett,nagy szemű kavics,mert az nem jó nekik.:)
2010. máj. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Semmi gond, az enyém is szokott enni. Ez elősegíti az emésztés folyamatát. Amilyen gyorsan benyelte, olyan gyorsan fog távozni belőle=)
2010. jún. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Használjátok már a keresőt könyörgöm! kb 2-3 hetente megkérdezi valaki ezt a kavicsos dolgot:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?kategoria=71&keres..

Baloldalt ott a kereső funkció, beírod a kulcsszót, (jelen esetben a teknős és a kavics szavakat) és pikk-pakk, már ott is a válasz. Ha mégsem, vagy nem kielégítő, akkor lehet kérdezni. Ne vedd bántásnak, azért szívesen válaszolok a kérdésekre ha tudok.

Amúgy mint azt már sokan sokszor leírták: nem lesz baja. A teknősök nem hülyék, csak azt eszik meg ami kell nekik. Van aki szerint gondot okozhat, de a krokodilok és a teknősök is esznek köveket, ami segíti az emésztést (mechanikailag aprítja a kaját)Nekem még egy tekim sem pusztult el kavicsevésben (most éppen 58 db van különböző fajokból kerti tóban és terráriumban egyaránt)

2010. jún. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!