Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Növényes terrariumba milyen...

Növényes terrariumba milyen könnyen tartható kis gyíkot ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Mindenképp növényeset szeretnek mert a sivatagi az olyan kopár.

Kezdő vagyok soha nem volt semmilyen hüllőm. Nem szeretnek túl nagyranövőt vagy olyat amivel túl sok a probléma .(nem a takarításra és az etetésre gondolok).

Ja és a leopard gekko műnovennyel nem nyerő :)

Előre köszönöm



2017. okt. 4. 12:53
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Szakállas agáma?
2017. okt. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy megfelelő fűtés és többféle világítás (sima + UV) kell minden hüllőnek, ha nem szeretnéd, hogy 1-12 hónap nyomorult vegetálás után elpusztuljon.

Ez pénzbe is kerül megvenni (nem kevésbe), meg utána fenn is kell tartani.

Illetve a normális rovartáplálék beszerzése miatt mászkálnod kell majd az állatoshoz, és otthon kell tartanod a rovarokat, amit sokan nem szeretnek.

Illetve, egy állattal is rendelkező növényes terrárium soha nem lesz szerintem olyan szép, mint egy állat nélküli, mert azért az előbbit mégis csak elsősorban az állat igényeire kell szabni.

Ha mindezeket átgondolod, és mégis az állat mellett döntesz, akkor nekem 2 dolog jutott eszembe.

Az egyik valamilyen anolisz faj, ezek kicsik, és nem tördelik le a növényeket, viszonylag könnyebben tarthatók.

A másik, bár ez nem hüllő, hanem kétéltű, a nyílméregbékák, vagy valami kis termetű levelibéka faj. Ezeknél viszont a hímek nagyon idegesítően tudnak egész éjjel brekegni, pirregni stb.

2017. okt. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szakállas agáma egy 30 cm-re vagy nagyobbra megnövő, kövér gyík, ami letördei a növényeket, sőt, meg is eszi őket, főleg felnőttnek már jelentős mennyiségű növényi táplálékot fogyasztanak. Illetve a kérdező NEM akar sivatagi jellegű terráriumot.
2017. okt. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%
Attól függ mekkora a terrárium. Ha jó nagy (mert a kisebb gyíkok szeretnek mozogni), mehet bele agáma sok növénnyel. Szerintem az agáma még kicsinek mondható, nálam a leguán a nagy.
2017. okt. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen tisztában vagyok vele hogy sokba kerülnek a tartozekok de az nem probléma mivel csak egyszer kell megvenni( jó tudom hogy van egy élettartama mindennek de akkor se hetente kell uv-t vagy a fűtőt venni)

En szerettem volna nyíl méreg békát de az asszony nem engedi mivel mérgező:) én TUDOM HOGY NEM de már bele fáradtam a magyarázásba ilyenek a nők :)

Így marad a gyik azokat csak csúnyának tartja.

A terrarium mérete az még nem végleges mivel egyenlőre csak az üveg van meg de az már biztos hogy 2,5meter hosszú lesz a magasság mélység az majd az állat igényeitől függ.

A növényeket nem sajnálom mert olyan helyen dolgozok ahol olcsón be tudom szerezni.

Ha egyszer elkészül töltök fel képeket

2017. okt. 4. 16:48
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a szakállas agáma is sivatagi állat. Én is az anoliszt javasoltam volna a ciliatus gekkó és a gyászgekkó mellett. Ezeket elég könnyű beszerezni. De ha ilyen nagy a terrárium, akkor mehet akár a leguán is.
2017. okt. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40%
Aranyporos nappali gekkó, vízi agáma vagy éppen sisakos kaméleon.
2017. dec. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Előzőnek:

"könnyen tartható kis gyíkról" volt szó.


Víziagáma: 90 centisre nő


Kaméleon: éppenséggel a legnehezebben tartható hüllő

2017. dec. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!