Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kigyót szeretnék tartani, ti...

Kigyót szeretnék tartani, ti mit javasolnátok első példánynak, ti mivel kezdtétek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Pár évvel ezelőtt fogtam bele a terrarisztikába alapfokon, pár gekkoval és pókkal kezdve, velük jól ment semmi gond nem vt. Viszont mindig is kígyókat szerettem volna tartani, de tudjátok hogy megy ez, anyu retteget tőlük és nem engedte. Így, hogy már lassan 2 éve külön élek, gondoltam végre belevághatnék. Természetesen már olvasgattam utána, az alapok, hogy melyik fajnak mekkora hely kell, milyen szükségletei vannak, azzal nem lesz gond, az anyagiak biztosítva....de nem tudom mivel kezdjek....próbálnám elkerülni a siklókat a számomra igen kellemetlen szaguk miatt, azon gondolkodom, talán királypiton valamelyik morphjával kezdem, simát semmiképp sem akarnék de a chocolate vagy egy pastell yellowbelly nagyon tetszik. Esetleg homoki boán is gondolkozom még. Ti mit ajánlanátok? Ti miket tartotok/mivel kezdtétek? (Képet is linkelhettek kedvenceitekről ha gondoljátok)
2017. okt. 10. 21:12
 1/3 piriiiii ***** válasza:

Kezdésnek pedig a siklókat szokták ajánlani, mégpedig a gabonasiklót. Nekem is ilyenem van, nem fedeztem fel még rossz szagot.

Ha meg el akarod kerülni a siklókat, akkor igazából mindegy, mivel kezdesz. Esetleg királypiton.

2017. okt. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A boa constrictor is ajánlható én is azzal kezdtem anno (9 éve) :)
2017. okt. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Lipton. ***** válasza:

Királypiton! ;)

Rengeteg szép színváltozat van, és nem egy idegbeteg faj.

2017. okt. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!