Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtát javasolnátok...

Milyen fajtát javasolnátok elsö kutyának?

Figyelt kérdés
Kertes hàzba szeretnénk egy közepes termetü kutyust, aki könnyen tanítható, szereti a gyerekeket. Ketten vagyunk a férjremmel és van egy macskànk. Van 1-2 elképzelésünk, de kívàncsi lennék a véleményetekre. Köszi elöre is! :)

2014. márc. 4. 10:29
1 2
 1/17 Firestorm ***** válasza:

Igaz nem közepes,de Labrador vagy Golden retriever.

Labit akkor,ha lenne bejárása a házba a hideget nem viselné jól.

2014. márc. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Az, hogy szereti-e a kutya a gyerekeket, szoktatás kérdése elsősorban.

Mennyi mozgást tudnátok neki biztosítani, mik az elvárásaitok vele, miért akarjátok, hogy átlagon felül könnyen tanítható legyen (mire akarjátok ezt használni? sport?), mennyit foglalkoznátok vele, hol tartanátok? Ezek nélkül nem tudunk kutyát ajánlani, mert tulajdonképpen az egyetlen konkrétum a közepes termet. :)

2014. márc. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Amolyan csalàdi kedvenc lenne, nem célunk, hogy varsenyeztessük. A kert kB 400m2, king lenne neki hàza, nem szeretnénk bezàrni. Szeretnénk, tudnànk naponta sétàltatni egy òràt. Így nekünk is lenne mindennapos motivàciò egy kis mozgàsra. :) Termetre a Golden még belefér. Sajnos a férjem olyat kevésbé szeretne. Van egy az utcàban, de az elég bolond, làtszik, hogy nem foglalkoznak vele semmit... :(
2014. márc. 4. 12:21
 4/17 A kérdező kommentje:
King=kint :) Teraszon lévö hàzikò.
2014. márc. 4. 12:22
 5/17 Firestorm ***** válasza:
Menhelyi kutyusban nem gondolkodtatok?
2014. márc. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Firestorm ***** válasza:

Pl itt van ő,aki gyerek és cicabarát is egyben.


[link]


Vagy Ő,aki összeszoktatható cicával:


[link]

[link]

2014. márc. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöma linkeket! Mindegyik nagyon aranyos.


Megmondom öszintén, én eredetileg menhelyi kutyust szerettem volna. A férjem mikor gyerek volt, sosem volt kutyàjuk, nemcsak nekik, de még a rokonsàgban sem (nem tudja miért...). Sokàig hallani sem akart a kutyàròl, évekig duruzsoltam neki, hogy én viszont kutyàs csalàdban nöttem fel, ergo igényem van rà. Most több baràtunk is kutyàs és nagyon jòl kijön velük, élvezi a kutyàk tàrsasàgàt. Végre most elöször nem utasítja el a felvetést, de kikötötte, hogy akkor legyen fajtiszta, nem menhelyi kölyök kutya. Ne kérdezzétek, hogy miért. Én màr annak is örülök, hogy bleegyezett és szívesen sétàltatnà is, stb.

2014. márc. 4. 14:11
 8/17 Firestorm ***** válasza:
Akkor esetleg,mudi vagy border colli,bár ő elég mozgásigényes,Aussie.
2014. márc. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
cavalier king spániel? kiváló házikedvenc :)
2014. márc. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Border collie-val sokat kell foglalkozni.

A mudi vagy a puli jó, de különösen kertes házban nagy hangsúlyt kell fordítani az ugatóssá válás megelőzésére. Nekem mudijaim vannak, nagyszerű családi kutyák.

Eddig mikre gondoltatok?

Arra figyeljetek, hogy nagyon rövid szőrű fajtát ne akarjatok, mert nem bírja a hideget.

Ajánlom Verhoef: Kutyaenciklopédia (vagy hasonló című) könyvét, jó fajtaleírások vannak benne, és széles választékot mutat.

2014. márc. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!