Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Az ékszerteknősök átalusszák...

Az ékszerteknősök átalusszák a telet ha hideg vizben vannak?

Figyelt kérdés
A barátnőmnek van egy nagy ékszerteknőse (tényleg hatalmas és nyáron kint tartották ilyen kicsi medencében mer már akkorra hogy bent nem fér bele semmibe és most is ebbe a hidegbe kin van este és reggel is tegnap mentem hozzájuk és mondta hogy már 1-2 napja be van csukva a szeme és nem mozog de meg fogták és utána ment egy kicsit nyitot szemmel és utána elvileg vissza "aludt" kiváncsi vagyok hogy a telet át fogja aludni vagy beteg lett én is elégé ellenzem hogy kint tartsák de azt mondta bent nem tudják.remélem érthetően irtam le. :D

#hideg #teknősbéka #hetente kap enni
2017. okt. 13. 17:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Megölik. Grat.
2017. okt. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem éli meg a tavaszt. A természetben telelnek, vagyis átalusszák a telet. Fogságban nagyon kockázatos, annyira, hogy mindenkit óva intenek tőle, mert még ellenőrzött körülmények között is lehet gond - értsd meghalnak, megfagynak. Írtad, hogy kis medencében tartják, ami nyáron szuper, de télen maga a halál, ugyanis ahhoz, hogy mesterséges tóban túléljék jó mélynek kell lennie a tónak - és kétlem, hogy az elég mély lenne. (Amúgy azt ne ellenezd, hogy kint tartsák, ugyanis a tóban tartás számukra a legjobb. Az viszont, hogy télre is kint hagynák, az már állatkínzás kategória.)
2017. okt. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Az ékszerteknösök a telet eredetileg is hideg vízben töltik és téli nyugalomban vannak közben.

Uyganúgy, ahogy a mocsári teknösök, kinn is teleltethetöek, ha elég nagy medencében vannak és biztosítani lehet, hogy a teteje ne fagyjon be teljesen, azaz maradjon egy szellözönyílás a jégen.

2017. okt. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
A mocsári teknős itt őshonos, az ékszerek viszont eredetileg olyan helyen élnek, ahol a telek olyanok, mint nálunk az ősz. Szóval a kettőt ne hasonlítsd össze. A Balatonba és társaiba kidobott teknősök nyilván áttelelnek több méter mélyen a homokba fúródva, de egy kis kerti medence, ami feltehetőleg műanyag (mivel másképp nem ezt a szót használta volna a kérdező) abszolút nem ideális nekik. Ha túl is élné, akkor is csak véletlen, hatalmas szerencsével tenné.
2017. okt. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Azt mondták hogy nézzem meg a netán ha nem lehet akkor még van egy épületük oda viszik be ott melegebb van sokkal
2017. okt. 13. 19:44
 6/16 A kérdező kommentje:
Még a keddet megélhetési nekik??
2017. okt. 13. 19:44
 7/16 anonim ***** válasza:
Keddet persze. Most még nem vészes az időjárás, és a Nap is sokat süt még.
2017. okt. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszi
2017. okt. 13. 20:17
 9/16 anonim ***** válasza:

Facebokkon vannak teknosos csoportok, ahol lehet ilyenekrol kerdezni, tapasztalt emberek tudnak segiteni.

A keri medenceben, ahogy elottem is irtak, nem fog kitelelni!

Ha nem tudjatok megoldani a teli szallast, a csoportban keressetek neki megfelelo tapasztalt gazdat, es adjatok oda neki.

2017. okt. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem a milyén a teki
2017. okt. 14. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!