Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért kopogtatja a görög...

Miért kopogtatja a görög teknősöm a terrárium üvegét?

Figyelt kérdés
Egy 10 éves teknősről lenne szó. Van neki egy háza is és mindig felmászik valahogyan rá. És állandóan kopogtatja az üveget. Van neki melegítő lámpája is. De nem tudom hogy mit csiáljak vele.

2017. okt. 23. 14:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%
Nagyot tévedsz kedves hozzászóló mert kötödnek a gazdájukhoz. Van amelyik még a nevére is hallgat. Hüllők nem hülyék. És szeretnek sétálni. Nyilván a füves, földes kert ideálisabb de a szoba is jobb mint egész nap a terrárium. Tovább akar sétálni csak ott az üveg. 🙂
2017. nov. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Egymashoz sem kotodnem, nem, hogy a gazdajukhoz. De higgy amit akarsz, ezzel a gyerekes felfogassal nem tudok mit kezdeni.

Ha egy egesz kertet csinalsz neki, akkor is azon is kiakarna maszni, hidd el, elszokne.

Nem akartam leirni, hogy miert nem jo neki, ha kiveszik, de akkor leirom.

A szonyeg, padlo szetcseszi az izuleteit. Megfazhatnak. Ahogy irtam, termeszetes hely kell nekik, nem egy stresszes szoba. Ha kiakarod venni, akkor ne teknost tarts, hanem macskat vagy kutyat.

Egy nagy terrarium kell szepen berendezve, es minel kevesebb inger erje az allatot.

2017. nov. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
12 hozzászóló teknősökből írtam a suakdolgozatom és évekig dolgoztam velük. Nem csak a gazdájukhoz kötődnek de még a gondozójukhoz is. Lehet hozzád nem kötődött egy sem.....és ezért írsz téves információkat. Tanuld meg.hogy kell bánni velük és akkor hozzád is kötődnek majd. Bizony egymáshoz is kötődnek. Vannak amelyek jól kijönnek egymással vannak amelyek nem.
2017. nov. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Olvasni is faj.

Feladom, nem vagy kepes felfogni, hogy termeszetes hely kell nekik, akkor csak sajnalni tudlak.

Nem hulyek, tudjak, hogy te adsz nekik nap mint nap kajat, ezert jonnek egybol oda a terrariumhoz, nem azert mert kivancsi rad.

2017. nov. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Aki kirakja a teknősét a terráriumból vagy akváriumból, az nem tud róluk semmit. Még az is jobb, ha egész nap egy kis helyen vannak, minthogy a lakásban menjenek tönkre az ízületeik. Ideális esetben, ha rendes méretű terrárium van, nem akar kimászni. Teknősök alá csak föld való, a szőnyeg, padló, stb. nagyon rossz számukra. Ők tök nyugodtan elvoltak a természetes előhelyükön, de jött az ember, padlóra, szőnyegre kényszerítette őket, ezzel pedig gyanútlanul kínozza őket. Nem beszélve a rossz táplálásról. Emberek. Ha nem akartok kiszúrni a teknősötökkel, keressétek meg Facebookon a görög teknős tartók baráti köre vagy a teknősbarátok csoportot.
2017. nov. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!