Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mennyi kaját és hogy adjak a...

Mennyi kaját és hogy adjak a teknősnek?

Figyelt kérdés

Van két másfél éves ékszerteknősöm,vasárnap "jöttek hozzám",mert a gazdájuk már nem tudta őket takarítani,ezért "befogadtam" őket.Ezzel most annyi a baj hogy még sosem volt teknősöm.Van most egy nagy terráriumuk,egy harmada száraz,2/3 pedig víz.

Van melegítőjük stb ezeknek utánanéztem..

Van nekik fagyasztott hal,meg az a kocka,meg száraz.(Ilyen pufi,vízibolha,garnéla)

Mennyi kaját kell kapniuk fejenként?

Pl egy kocka+egy hal+pár bolha ,valami ilyesmi leírásra gondoltam,nem értek ehhez:'D

Köszönöm a válaszokat:D



2017. okt. 23. 19:03
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Jól mondtad akkorát amekkora a fejüj naponta kétszer:)

én így tudom

2017. okt. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nehogy naponta kétszer etess másfél éves teknősöket... Inkább fordítva, kétnaponta egyszer. A száraz kajákat akár ki is dobhatod, semmi hasznosat nem tartalmaz számukra.

Részint adj nekik egész halat, édesvizi halat, lehet fagyasztott is, csak olvaszd ki etetés előtt. Mindenestül, belestül, pikkelyestül stb. kapják. Ha akkora mennyiségű kaját adsz neki, kb. mint a feje, az elég egyszerre. Az enyémek (10 évesek elmúltak) heti 2 vagy 3 alkalommal kapnak fejenként 3-4 kishalat, ami kb. 5 cm hosszú. (plusz a növényi kaja)

Részint vegyél az állatos boltban átokhínárt vagy más olcsó vízinövényt. Egy átokhínár nálunk itt a boltban 80 ft, ha veszel heti 2 szálat, az teljesen jó lesz nekik. Nem kell elültetni, csak dobd a vizükbe.

Ezek mellett néha adhatsz nekik pl. csirkeszívet, vagy egész szopós egeret, de tényleg ritkán, havonta egyszer fejenként 1-1 darabot.

Nem tudom, mint jelent nálad a "nagy" terrárium, és mekkorák a teknőseid, de ha mondjuk 10-12 cm a páncélhosszuk, akkor két állatra számolj LEGALÁBB egy 100x60-as terráriumot. A vízmélység legyen legalább kétszerese a páncél hosszának.

2017. okt. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Most nem jut eszembe mekkora a terrárium...

De a szárazat nasinak sem lehet adni?Annyira édes amikor esznek;D

Akkor az egy kocka fejenként maradhat+1-2 hal?

2017. okt. 23. 19:28
 4/7 anonim ***** válasza:
A száraz csak tönkreteszi, kiegészítésnek se. A második válaszoló jól leírta mennyit kell ennie. Ne akarj nekik egészségügyi problémát, nekik sem jó, és a te pénztárcádat sem kíméli.
2017. okt. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi az a "kocka". Valami fagyasztott eleség? De melyik? Tubifex, szúnyoglárva, cyclops, mysis, vagy micsoda? Van vagy 10 féle a fagyasztott "kockákból", ha arra gondolsz.

De igazából egyik sem igazán a teknősnek való, inkább halaknak. Nem mondom, hogy SOHA ne adj nekik, ha pl. havonta egyszer kapnak fejenként egy kockát, nem lesz bajuk tőle. Viszont arra készülj, hogy a vizet iszonyúan szennyezi. Az állati takarmányuk legalább 90%-ban egész, édesvizi hal legyen. szerintem jobban jársz, ha a kockákat inkább valami haltartó ismerősnek ajándékozod. A szárazat meg tényleg kukázd ki, nem jó nekik.

2017. okt. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A kocka a szárított marhaszív. Kocka formára van szeletelve vagy a szívmix vagy mi a neve. Én onnan tudom, hogy amikor az állatosnál nincs fagyasztott hal, automatikusan ezt akarja rám sózni, a tekimenüvel együtt.
2017. okt. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem az akváriumban etetem őket,hanem külön.
2017. okt. 24. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!