Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen kertitavat csináljak a...

Milyen kertitavat csináljak a teknősömnek?

Figyelt kérdés
Szerintetek medence "alapú" vagy tófóliás legyen? Halakat érdemes lenne tartani benne? Milyen növényeket rakjak bele?
2010. jún. 4. 15:22
 1/8 anonim ***** válasza:
hány teknős lenne benne?
2010. jún. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem medence alapú legyen,az jobb(szerintem).Én nem raknék bele halat,mert megeszik.Növény inkább a tó köré raknék,a vízbe csak néhányat.:)
2010. jún. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát még csak egy teknősöm van, de szeretnék még hozzá egy társat. Kezdő teknőstartó vagyok.

Köszönöm a válaszokat!

2010. jún. 4. 18:44
 4/8 anonim ***** válasza:
Mekkora a teknősöd?
2010. jún. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Ajánlom a [link] mert ott mindent megtalálsz !
2010. jún. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
1 éves. Most néztem neki tómedret, 150 litereset. Az 2 db teknősnek bőven elég ugye?
2010. jún. 4. 23:35
 7/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, mekkora tavat akarsz. Ha nem csak teknősöknek akarod, hanem esztétikai élménynek is akkor szerintem tófóliás. De ha csak tekit akarsz tartani akkor elég egy medence alapú. A 150 l elég nekik, ha az akvárium,de kertitónak nagyon kicsi plussz úgyse töltöd tele vízzel. Nekünk is medence alapú van kint, 6-800 liter körüli és még ez sem mondható valami hű de nagynak. Arra figyelj, hogy leeresztő nyílás legyen benne (amivel nem kell vödörrel kimerned a vizet, hanem csak leengeded) erre pedig kell egy szűrő, hogy a különböző állati maradványok meg egyéb dolgok ne tömítsék el a csövet, mert annál rosszabb dolog nincs mikor ki kell takarítanod(nálunk mindig televolt gerincdarabokkal meg halfejekkel) Halakat tarthatsz benne de nem lesznek hosszú életűek mert a teknős szépen felzabálja őket. ( arra is volt példa hogy akkora volt a hal mint a teknős mégis simán széttépte) Még fontos, hogy a víz nagy részét takard le mert nagyon felmelegszik nyáron,másrészt meg hamar algás lesz meg büdös+ a tekiknek is kell árnyék. A tavacskád másik részébe pedig köveket raksz amin napozni tudnak.
2010. jún. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2010. jún. 7. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!