Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mi legyen? Szétválasszam őket?

Mi legyen? Szétválasszam őket?

Figyelt kérdés

Van 2 sárgafülű ékszerteknősöm! Most egy 83 l-es terráriumban vannak! Folyton bántják egymást!

Hím-Nőstény

8-10 Cm-esek!

Mivel kicsi nekik a hely én úgy gondoltam, hogy az egyiket elajándékoznám, de a szüleim nem akarják hogy elválasszam őket, mert már 10 éve együtt vannak! Tényleg megviselné őket ha külön lennének! Egy 8- cm es hím sárgafülű tekinek már szerintem elég egy 83 l-es terrárium! ( megjegyzem hogy a teki már nem lesz nagyobb)



2018. febr. 1. 12:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Nagyon-nagyon rosszul vannak tartva ezek az állatok. Nem elég, ha az egyiket elajándékozod. A 80 literes terráriumod egynek is nagyon kicsi.

Egy hím sárgafülű ékszer ÁTLAGBAN 14-15 cm lesz. Az, hogy a 8 centis hímed nem lesz nagyobb, maximum akkor igaz, ha előbb belepusztul a rossz körülményekbe.

Legalább egy 100x60-as akvaterráriumban gondolkodj neki. Megfelelő világítással (UV is!), kimászós-napozós résszel. Ebben már nem fog szenvedni.

Illetve, igazából ezek nem éppen a benti tartásra legjobb állatok. Az ideális az lenne, ha nyárra kerti tóba kerülhetne, a hideg időben pedig bentre legalább 100x60-as terráriumba.

2018. febr. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

El lehet gondolkodni, hogy miért 8-10cm-es a 10éves teknősök.

Én meg megjegyzem, hogy megfelelő körülmények között a hímnek 13-15cm-nek, a nősténynek 20-30cm-nek kellene lennie!

A hely iszonyat kicsi nekik, még egynek sem elég! Gondolom nincs szűrő, fűtő, melegítőlámpa,illetve UVB lámpájuk sem. Mivel eteted őket? Remélem nem szárított sz@rokkal, hanem élő, vagy fagyasztott hallal, illetve kiegészítésképp vízinövénnyekkel, csigákkal, gilisztákkal, legyekkel.

Szerencsétleneket csak kinzod ilyen kicsi helyen, ha nem vagy képes nagyobb akvaterráriumot vásárolni, és megfelelő megvilágítást, illetve kaját biztosítani számukra (amikre eddig sem voltál képes, nem véletlen nem fejlődtek ki szegények), akkor ajándékozzátok el mind a kettőt. Közösségi oldalon vannak teknősös csoportok, segítenek megfelelő gazdit keresni nekik.

2018. febr. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nyugi! Van nekik vízforgatójuk, vízmelegítőjük, és egy napozó fölött van egy UV lámpa! Ja és van rendszeres etetés! És any mondta hogy egyik osztálytársam apja készít terráriumot! Majd csináltatunk vele egy 150 l-eset!
2018. febr. 3. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!