Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Az ősszel láttam a macskatányé...

Az ősszel láttam a macskatányérba úszni szerintem egy pannon gyíkot. Lehetséges?

Figyelt kérdés

2018. febr. 8. 11:26
 1/9 A kérdező kommentje:
Mármint az úszás náluk lehetséges?
2018. febr. 8. 11:27
 2/9 A kérdező kommentje:
(Bocs, hogy most jut eszembe!)
2018. febr. 8. 11:35
 3/9 anonim ***** válasza:

Rövid távon minden kígyó- és gyíkféle tud úszni, még ha nem is szeretnek. De ha beesik a vízbe, nem fog elsüllyedni, mint a kő, hanem valahogy elevickél.

Tehát elméletben nem lehetetlen. Viszont a pannon gyík nem egy túl gyakori jószág, és nem is mindenhol van az országban, tehát azzal lehet egy kicsit szűkíteni a kört, hogy hol volt a macskatányér.

(nem úgy hol, h. pl. az ajtó előtt a teraszon :):):), hanem pl. Nagykátán)

2018. febr. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Békés megye alsó részén. Nem hiszem, hogy bármivel összekevertem, mert Magyarországon nincs hasonló faj.
2018. febr. 8. 11:48
 5/9 anonim ***** válasza:
Most épp ne vagyok a közelében, de este megnézem neked a herpetológiai atlaszban, hogy onnan vannak-e adatok, jelentettek-e előfordulásokat.
2018. febr. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én már sokszor láttam ilyen fajtát a környéken, csak vízbe nem!:):)

Attól, hogy még nem láttak ilyet itt, lehet, hogy már van, csak ne szereztek tudomást róla!

2018. febr. 8. 12:33
 7/9 A kérdező kommentje:
*ne=nem
2018. febr. 8. 12:34
 8/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sok adatközlő, nagy tudású emberek és nagyon komoly, hosszú kutatás áll a herpetológiai atlasz létrehozása hátterében. Ha tényleg sokszor láttál, akkor biztos, hogy ők is láttak :), csak nekem nincs a fejemben az összes adat. Tehát nem azt mondom, hogy ott nincs ez a faj, hanem hogy nekem fogalmam sincs róla, hogy van-e :)

Nem sokat járok arra, s bár elég sok adatom van nekem magamnak is, a nem járt területek statisztikáját nem ismerem.

Esetleg fotód nincs?

2018. febr. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Így néztek ki ezek! [link]
2018. febr. 9. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!