Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kis teknőst ki lehet rakni a...

Kis teknőst ki lehet rakni a kerti tóba?

Figyelt kérdés

Kb.4,5cm-es teki,most egy 60x30-as aksiban van,tudom,hogy ez elég neki,de ha kiraknám a kerti tóba,annak nyilván jobban örülne:)Ki szabad rakni,ha még ilyen kicsi?Sekély,kb.6-7cm vízben van,mert nem igazán szeret(és nem is nagyon tud:)úszni(pézsmateki).Nem lesz neki túl mély a tóban?

Köszi a válaszokat!:)


2010. jún. 8. 15:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ha nem tud úszni, akkor szerintem ne rakd ki.:)

Ha úgy látod hogy az aksiban jólérzi magát eszik rendesen stb, akkor nyugodtan tartsd ott még.

Ráadásul nembiztos, hogy amg ilyen pici jót tesz neki a környezet változás. Lehet hogy nem enne rendesen vagy félne, esetleg bele is betegedne. Hagyd hadd szokja az akváriumot! Pici ő még. majd eljön annak i8s az ideje hogy kirakd, ott még biztonságban van veled bent:)

2010. jún. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Még nagyon kis fiatal picuri. Ne rakd ki. Főleg ha nem tud úszni! Megfullad!!
2010. jún. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ki lehet csak nem szabad.
2010. jún. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=tekn%F5s+ker..

csak neked. nézzétek már meg mennyi hasonló kérdés van mielőtt kérdeztek könyörgöm!

2010. jún. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Jó oké,akkor nem teszem ki!:)Köszönöm a segítséget!
2010. jún. 8. 16:09
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha a kerti tó tiszta (mint az akvárium), biztosan nem kerül bele kutyapiszok, nem permetezik (a szomszéd se, és központi szúnyogírtás sincs), a macska sem halássza ki, van árnyékos része is, ki tud kapaszkodni, megfelelő a tó hőmérséklete, nincsenek benne mérgező növények és víziteknősről van szó, akkor igen, ki lehet rakni. A halakat is mellőzni kell. (Ha nagy a teknős, levadássza őket, a tied még nem.)

Attól nem kell félni, hogy nem tud úszni, a teknősök tudnak.

2010. jún. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

16:08

Ezek közül egyik kérdés sem az,amit én kiírtam!A "Miért nem szabad a kicsi teknőst kerti tóban tartani?"kérdésre,na arra sem kapott a kérdező olyan választ,amivel az én kérdésem tisztázva lenne!

2010. jún. 8. 16:16
 8/11 A kérdező kommentje:
16:12-nek is köszönöm!:)
2010. jún. 8. 16:17
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ne rakd ki.

Én biztosan csak akkor tenném ki ha bent már nagyon nem lenne neki kényelmes ha már muszáj lenne!


Nekem ékszerteknőseim voltak őket raktam ki régen, gondoltam napozzanak picit :)


Kész idegroncs lettem a sok macska miatt, plusz a kutyára is kellett figyelni azért, hiába nem bántotta soha a halakat se meg semmit.

Meg a nagy madarak!


Bár nem tudom ti hol laktok, de macska mindenhol van, akár a szomszédból is és tudnak úszni. Enyém képes volt beugrani a halért a víz alá!


Plusz lehet hülyeség de most volt a tv-ben hogy most nagyon veszélyes a napsütés meg az UV szint stb. HOgy most a nyár kezdetén különösen erős lesz.


Na meg ha szerinted tiszta is a víz, kitudja milyen baktérium van benne, ami a teknősnek árthat.


Jó lesz neki az akváriumában is, amúgy sem tezs jót ha állandóan rakosgatod.

Max a szobán belül tedd át az ablakhoz, hogy tudjon napozni és világosban legyen. (Árnyékos részt a nagy melegben jó neki elkeríteni.)

2010. jún. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Falun élek,nem szoktak macskák járni hozzánk,mivel van kerítésünk és a tó is még külön körbe lenne kerítve.Szerintem jobban érezné magát kint,árnyék is éri folyton a tavat,és hát az a természetes,de akkor inkább várok jövő nyárig:(
2010. jún. 8. 16:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!