Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Görög szárazföldi teknős...

Kis Robin kérdése:

Görög szárazföldi teknős végbélnyílásából hajszál féle dolog lóg ki. mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
6-7 éves kis teknősön nemrég azt vettem észre hogy valami hajszál féle ,,zsinór" lóg ki ,,hátul"... viszonylag hosszabb lehet mert egy 20 centi már ki volt lógva és elkezdtem kihúzni és egy plusz 15 centi után sem ért véget és közben néhol jött ,,kaki" is.. inkább hagytam egyelőre .. van ötletetek mi lehet ez vagy hogy kerülhetett ilyesmi ,,oda"? egyébként egy viszonylag nagy üvegakváriumban él szóval csak úgy nem kerülhet oda ilyesmi és hogy ette meg ha mégis?

#teknősbéka #görög szárazföldi teknős #érdekes probléma
2018. márc. 8. 19:48
 1/5 anonim válasza:
Go állatorvos
2018. márc. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem nincs nagy gond, velünk is volt már hasonló, szerintem az útifüvekben (amiket sokszor eszik) lehet valami ilyesmi szál. Mit eszik a teknősöd?
2018. márc. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

legtöbbször zöldségeket többféle salátát.. illetve répát

2018. márc. 9. 15:45
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát, ezek nem túl jó kaják. Télen rukkola, cikória, madársaláta, sok kalciummal. Répát is adhatsz, viszont azt is szórd meg rendesen kalcium porral (gazdaboltban kapható futor, mészkőpor). Nyáron kerti gazok, pl. pitypang, lóhere. (Ezek sok kalciumot tartalmaznak, ezek nélkül beteg lesz a teknős, és el lesz formálódva a páncélja). Ha ezeket betartod, egészséges lesz a teknősöd. Van egy csomó táblázatom az adható gyomokról, ha gondolod, elküldöm.
2018. márc. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon rosszul van tartva a teknősöd. Zöldséget, és gyümölcsöt TILOS nekik adni, több okból is. Csak és kizárólag kerti gazokkal szabad etetni, pl.: tyúkhúr, gyermekláncfű, utifű stb.. Ezeket télen is meglehet találni, nyáron meg mindenhol van szinte ilyen növények. Fontos, hogy ne forgalmas helyről származzanak.

Üvegakvárium? Nekik terrárium kell. Nyáron meg ha van lehetőséged, a legjobb, ha a kertben csinálsz neki egy nagy kifutót, ahol van árnyék is. Itt ügyelni kell, hogy ne tudjon elszökni, és más állat (kutya,macska,nyest stb.) ne férjen hozzá.


Ne húzogasd ki belőle, mert ha elakadt, kicibálod vele együtt a belső szerveit is. Ilyenkor segíteni szokott, hogy egy langyos vízbe bele kell rakni, és áztatni 10-20percet. Ilyenkor üríteni is szoktak általában. Persze nem szabad, hogy teljesen ellepje a teknőst, mivel nem tud úszni.

2018. márc. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!