Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A sárgafüluékszerteknős lehet...

A sárgafüluékszerteknős lehet kinn télen / nyáron?

Figyelt kérdés
2018. márc. 13. 17:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Télen nem javasolt 15 fok alatt téli álomba szenderül.
2018. márc. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nyáron a legjobb nekik, ha kint vannak egy nagy, elkerített kerti tóban. Facebookon lépj be a Teknősbarátok nevű csoportba, ott adnak majd tippeket a kerti tóhoz.
2018. márc. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nekünk van két darab 9 éves sárgafülű ékszerteknősünk. Tavasztól késő novemberig kint vannak egy bekerített kerti tóban, ahol nagyon szeretnek lenni. Már október felé bevermelik magukat a tó aljára, én onnan szoktam kiszedni őket, akkor amikor már jön a havazás. Csináltattunk nekik egy nagy akváriumot, és abban telelnek ki. Amikor bent vannak, akkor 2-3 naponta etetem őket, de ha kint vannak a tóban, akkor csak 4-5 naponta, mert megeszik a növényeket, a nádasban lévő bogarakat is a tóból. Akkor telelhetnének ki a kerti tóban, ha az kb. 120-130 cm mély lenne, és vastag iszap lenne az alján. De ez nálunk nincs így, ezért kb. 4 hónapot vannak az akváriumban. Általában március 20.-a körül szoktuk visszatenni őket a tóba. A benti akvárium az kifejezetten csak a telelésre van berendezve, csak egy kimászó van benne nekik és egy szűrő, kb. 3-szor cserélünk nekik vizet a tél alatt. Nagyon nyugodtan elvannak benne, tudják, hogy csak telelnek.
2018. márc. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Megkérdezhetem ,hogy melyik megyében laksz?
2018. márc. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Miért fontos ez ? :)
2018. márc. 18. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!