Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kaptam egy pici teknőst. Nem...

Kaptam egy pici teknőst. Nem tudom milyen fajta, kb.3 cm lehet, félek, hogy rosszul fogom gondozni. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Vettem neki egy akváriumot,tettem bele kis köveket,és egy nagyobbat amire feltud mászni,nem sok vizet öntöttem bele.A kisállat kereskedésben valami száritott ételt adtak ,azzal etetem,néha zöldet is adok neki. Októberben kapták az unokatesómék de elhoztam tőlük mert nem tudták gondozni. Nagyon aranyos,nem akarom,hogy elpusztuljon. Két naponta cserélem a vizet.

#etetés #teknősbéka #teknősfajta
2018. márc. 19. 23:13
 1/7 anonim ***** válasza:
10%
Teljesen jol gondozod, nagyon felelossegtudatos vagy vele:) a vizet egyebkent nem feltetlen kell 2 naponta cserelni, jo, hogy tettel be neki kis koveket, es kisallatkereskedesben z neki venni szaritott hangyat, larvakat, ilyesmit, azt szeretik. Esetleg ha tennel a terrariumba valami zold novenyt, jot tenne a viznek.
2018. márc. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*tudsz neki venni
2018. márc. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ és a tippet! :)
2018. márc. 19. 23:32
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Elsőnek tudni kéne, hogy milyen fajtáról van szó. Ha felteszel egy képet valahova és belinkeled ide, tudjuk neked azonosítani. Ha vizi teknősről van szó valószínűleg ékszerteknősöd van.

Az akváriumba szükség lenne egy szűrőre ami a vizet tisztítja, egy vízmelegítőre, és egy melegítő lámpára a napozóköve fölé. A vizitekik szeretnek úszni, így minimum a páncéljuk hosszának kétszerese legyen a víz mélysége, de minél több annál jobb. Ezen kívül a napozófelület teljesen lógjon ki a vízből, hogy a teknős mindenhol meg tudja szárítani magát, ugyanis így ölik meg magukról a baktériumokat. Lehetőleg ne szárított étellel etesd, hanem fagyasztottal(ugyan úgy állatkereskedésben be tudod szerezni) ugyanis a szárított nem tartalmaz elegendő tápanyagot, olyan, mintha te chipsen meg müzlin élnél. Heti egyszer cseréld le a víz egy harmadát és tisztísd ki a szűrőt és havi egyszer végezz nagytakarítást.

Ha valóban ékszerteknősről van szó, számíts rá, hogy elég nagyra nőnek. És felnőtt korukra egy 250-300les akváriumra lesz szükségük.

2018. márc. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Víziteknősök természetes tartása és modern gondozása 🐢

[link]

2018. márc. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
2018. márc. 28. 21:41
 7/7 anonim ***** válasza:

Honnan kaptad? Valaki a vadonból fogta be?

Nem vagyok túl nagy teknős szaki, így ha nincs igazam bocsánat, de számomra ő úgy néz ki, mint az eurázsiai mocsári teknős, ami magyarországon az egyetlen őshonos teknősfaj, azonban a mocsarak lecsapolásával és a megunt háziállatként tartott ékszerteknősök szabadonengedésével nagyon megritkult a számuk és szigorúan védett faj, elfogni a vadonból vagy kárt tenni az állatban 50 000 Ftnyi BÍRSÁGBA kerül. Ha igazam van a fajjal kapcsolatban és valaki a vadonból fogta el, kérlek kérd egy állatmentő segítségét és helyezzétek vissza a természetes élőhelyére.

2018. márc. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!