Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsögöt szeretnék venni de...

Hörcsögöt szeretnék venni de nem tudom hogy milyen fajtát . Melyik fajta ragaszkodóbb és könnyebb gondozni? Vagy nevelés kérdése?

Figyelt kérdés
2015. máj. 1. 16:57
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
A hörcsögöt nem lehet nevelni, túl sokat vársz tőle! Egy ilyen kis állatnak nincs sok esze.
2015. máj. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jó de melyik fajta szelídebb? (törpe,dzsungáriai,kínai csíkos.....?) Normális válaszokat kérek !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2015. máj. 1. 17:16
 3/5 anonim válasza:
40%
Legkönnyebben az aranyhörcsöggel lehet bánni, annak viszont nagyobb ketrec kell. Nekem dzsungáriaim volt, viszont mindenképp rendes állatkereskedésben vedd meg, mert én a másodikat egy "magánkereskedésből" kaptam, és megtámadta a kezem, harapott.
2015. máj. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Tenyészetből vedd, az állatkereskedésekben a nemüket sem tudják eldönteni, és sokszor beteg, génhibás, beltenyésztett állatot kapsz, esetleg vemheset.

Nekem 9 éve van dzsungáriai törpém. Volt már fiú is, lány is. Gondozásban ugyanolyan mind, hiszen hörcsögök. Nevelni nem tudod, maximum ha sokat foglalkozol vele, akkor szelídebb lesz. Ezért jobb, ha tenyészetből hozod, mert akkor eleve kézhez szoktatott, nem harapós, és garantáltan egészséges kisállatot kapsz.

Azt ne feledd, hogy magányosak, tehát egyedül kell őket tartani. Különben megölik egymást.

2015. máj. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindegy milyen fajtát veszel, de tenyésztőtől vedd, mert csak ott kapsz egészséges, kézhez szokott, barátságos hörit. Kereskedésben nem foglalkoznak velük, a nemét sem tudják megállapítani az eladók. Ha rosszul is bántak vele akkor sose fog megbarátkozni veled. Tehát ott nem érdemes venni.
2015. máj. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!