Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell gondozni és jól...

Hogyan kell gondozni és jól felnevelni egy kiskutyát?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy kapni fogok majd egy kiskutyát. Nem most, még soká, de szeretném megtudni, mit kell vele csinálni kiskorában . Most is van egy fiú kutyám, de ő már nagy és mikor megkaptuk még nagyon kicsi voltam, tehát nem tudtam felnevelni. Az érdekelne, hogy mikor hazavisszük, mit kell csinálni, ha kint tartjuk, etetés-itatás hogy működik egy kiskutyánál, meg ilyenek. A kiscicákhoz értek, de az persze más. És milyen fajtát ajánlotok? Most egy tibeti terrierem van. :)

2012. aug. 14. 18:02
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit, hogy olyan kutyára gondoltam, aki szelíd de játékos, lehet trükkökre tanítani tehát okos, és szeret sétálni.
2012. aug. 14. 18:05
 2/14 anonim ***** válasza:

van egy oldal, ami elég sok mindent leír, mondjuk nem mindent de sokat segít szerintem :) [link]

azt pedig hogy milyen fajta legyen, neked kell eldöntened:) amiről úgy érzed: igen!ez az én kutyám, nagyon jó barátok leszünk :)

2012. aug. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
a lényeg, hogy érezze azt h nagyon szereted, ezáltal könnyebben fog közeledni feléd- ne kényesztesd el, tanulja meg hogy ő egy kutya, tanulja meg mi az hogy nem szabad! Ha ráhagyod, hogy ááá még csak kiskutya, had rosszalkodjon - akkor hamar a fejedre nő, tehát már kiskorában szoktasd le a rossz szokásairól, erélyesen szidd le, de ne üsd meg! Futtasd sokat! Nem tudom mekkora kertetek van, de ha azt akarod hogy egy barátságos, és tanulékony kutyád legyen, válassz labradort. A labrador nagyon okos, könnyen és szivesen teszi meg azt amit a gazdi kér tőle, de kölyökkorában nagyon rossz csont, felnőtt korában is szivesen labdázik, de akkor már nyugodtabb. Kicsi korában már neveled. Jó választás szeruntem de már menhelyen is van labrador, nekem menhelyeől volt labradorom, nagyon okos volt, nem is értettem hogy került menhelyre. És menhelyre nem a rossz kutyákat teszik ki, hanem a buta emberek ráunnak a kutyára... ha megmentesz egy kutyát, az egész életében hálás lesz. Ha nem szeretnél labradort, akkor vegyél uszkárt, ő is nagyon okos fajta, csak kozmetikázni kell.
2012. aug. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: köszi, hasznos volt az oldal :)


2. válaszoló: köszi, ez is hasznos volt :) a kertünk nagyon nagy, és már gondolkoztam a menhelyen, csak sajnos a legközelebbi menhely is nagyon messze van tőlünk. a labrador fajta is tetszik, de legjobban a border collie jön be, állítólag azok a világ legokosabb kutyái, de nem tudom.

nekem mindegy a méret, anyukám a nem túl nagy kutyákat szereti, apa meg a nagyokat. a magyar vizsla is tetszik, de mindegy :) törpenyuszival kell jól kijönnie majd, az is fontos...

2012. aug. 14. 18:49
 5/14 anonim ***** válasza:

Lényegretörő kérdéseid vannak, de válaszolni rájuk egyáltalán nem egyszerű - leginkábbis könyvbe való. :)

Először a fajta-kérdésről: attól függ, hogy te milyen vagy. Hány éves vagy, mennyire vagy aktív, nyugodtabb vagy pörgősebb kutyát szeretnél, kisebbet vagy nagyobbat, házőrző-jellegűt vagy inkább családi barátot, akarsz-e vele sportolni vagy "csak" sétálni vinnéd.

Én abból indulok ki, hogy még gyerek vagy.

Tehát iskolába is jársz.

Először is: egy kutya időnként elég fárasztó tud lenni, tehát elszántság kell hozzá. Mindegy, hogy kint tartod, vagy bent, foglalkozni kell vele. Meg kell tanulnod kutyául is. :) Tehát elég komoly munka előtt állsz, de azt kell írjam, hogy nagyon szépséges dolog az élet egy/több kutyával együtt. Annyira össze lehet vele nőni, hogy az csoda.

Ajánlanám neked Jan Fennell: Kutyapszichológia című könyvét, amiben nagyon sok érdekes és hasznos infó benne van a kutyás életről, megtanulhatod úgy irányítani a kutyát, hogy mindketten élvezzétek.

Javaslom, hogy keress meg kutyasulit és menj el néhány foglalkozásra - még kutya nélkül. Ott láthatod, mit is művelnek a "kutyások" és hogy neked mit kell majd tenned. Tanácsokat is kaphatsz, mind etetés, mind nevelés terén és ha jót választottál, kutyaoviba is tudsz majd járni.

Alapvetően, hacsak a szüleid nem ragaszkodnak valami nagy kutyához, a kis-közepes testűeket javasolnám.

Megjegyzem, a legegyszerűbb az lenne, ha ellátogatnál egy-két menhelyre és onnan választanál. Általában vannak kölykök is, tudnak segíteni abban, hogy az ott lévő kutyák milyenek is és tudnak neked ajánlani kutyát is (a nálam lévő két kutya közül az egyiket egy kuka mellett találtam, a másikat most fogadtam örökbe egy menhelyről - 8 hetesen). Ott fajtamegkötés nélkül találhatsz neked tetsző külső és belső jegyekkel rendelkező kutyust (én kapásból ki tudnék hozni vagy 10-et, onnan, ahonnan ezt az egyet befogadtam...).

A juhászkutyák nagyon szeretnek dolgozni, tehát sok munka jár velük (collie, sheltie, tervueren - nagyobb testűek közül még a bobtail is nagyon kellemes társ).

A retrieverek inkább közepes-nagy testűek, viszont szelídek, szeretnek labdázni és nagyon jó barátok, a juhászkutyáknál kevesebb mozgásigénnyel (de azért van!).

A terriereket nem biztos, hogy javasolnám, mert elég őrültek, kell hozzájuk jó adag határozottság.

A magyar pásztorkutyák közül a pumi és mudi kifejezetten jó választás lehet, de két dologra oda kell figyelni: elég nagy a mozgásigényük és szeretnek csipkedni.

Vizslát, spánielt nem javasolnék, beagle-t pedig végképp nem. A megfelelő tartásukhoz különleges körülmények kellenek (a beagle pl. kifejezetten falkakutya, ráadásul imád szökni és egyáltalán nem egyszerű nevelni).

Hm-hm. Azt hiszem, arany vagy labrador retriever lenne a legigazibb társa egy gyereknek (mondjuk ez nálunk a bullmasztiff, aki szerintem a világ legeslegszuperebb fajtája - de ő nagyon nagy testű).

2012. aug. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :)

leginkább sétálni szeretnék a a kutyával, de a sport is jöhet. Nekem a lényeg, hogy megbízható, szerető barát legyen :)

A mérete is tulajdonképpen mindegy, de olyan csivava és labrador közt lenne a megfelelő.

Az se baj, ha keverék, mert szerintem egy "korcs" ugyanolyan jó kutya lehet, mint a fajtiszta. :)

2012. aug. 14. 19:02
 7/14 anonim ***** válasza:
az most nagyon nagy sláger hogy a " világ legokosabb kutyái" de hidd el, nagyon sok okos kutya létezik ,de a lényeg, hogy csak olyan kutyát vegyél , ami az életmódodnak megfelel. Egy b.colli nagyon nagy pusztítást végez a kertben, ha nem mozgatod le , és szellemileg nem fárasztod le. Valóban okos kutya a b.colli, de a labrador, uszkár, német juhász nem bujna el mellette, ők is okosak, a gazdi hozza ki belőle azt amivé válik. A rex felügyelő sem született olyannak, be lett idomitva, és erre sok kutya képes, de sokan vesznek német juhászt, aki még ülni sem tud parancsra, mert csak dísznek vették a kertbe, vagy egy telekre vették őrködni, és mást sem tud csak ugatni. Tehát nagyon sok múlik azon mennyit foglalkozol vele. De ha okos kutyát akarsz akkor jól nézz szét, és nem mindegy mennyi mozgás igényű kutyát választasz.
2012. aug. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
hát egy b- collinak nem elég a séta. Annak kutyasuli kell, apport, sok -sok munka. Labi lenne neked a legjobb választás. Vagy pedig egy spániel.
2012. aug. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hát szerintem tudnék vele agility pályára menni.
2012. aug. 14. 20:06
 10/14 A kérdező kommentje:
Na mindegy. :) És a puli? Az milyen lenne?
2012. aug. 15. 13:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!