Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mennyire büdös az ékszertenős?

Mennyire büdös az ékszertenős?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy ékszerteknőst lakásba, elvileg a szobámban lenne, de elbizonytalanodtam, mert mindenki mondja, hogy milyen büdös és, hogy mennyi baj van vele meg főleg, hogy nagyon büdös.

-Akinek van ékszerteknőse kérem segítsen, mert nmtudom, hogy megéri e vagy, hogy ez mennyire zavaró

-fajtátó is függhet a szaga?


2018. ápr. 3. 19:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha jól van tartva(etetés akvárium méret) és tisztítod az akváriumot akkor nem büdös
2018. ápr. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azért büdös sok ember szerint, mert lusták voltak utána nézni, hogy hogyan is kell tartani egy teknőst, és nem szereztek be szűrőt, aminek köszönhetően szerencsétlen állat a saját húgyos fosos levében ázott, persze, hogy annak van szaga. Ha normálisan rendbe van tartva, nincs szaga, a teknősnek magának max egy nagyon nagyon enyhe “tó szaga” van.


Kérdező kérlek mielőtt vásárolsz egyet, normálisan érdeklődj utána, hogy mire is válalkozol. Egy ékszerteki 30-40 évig él, és elérheti akár a 30cmes nagyságot is felnőtt korára, ami azt jelenti, hogy akkor már egy 150x90x70es akváriumra van szüksége, amit még ha félig is töltesz fel vízzel a maga közel 500 literes nagyságával külső szűrőrendszert ingényel szivattyúval cirkuláltatva, és komoly vízmelegítőt, ami nem olcsó, és uvb napozóizzóra. Kérlek fontold meg, hogy készen állsz e egy ekkora, fél életeden keresztül tartó felelősségre, és lesz e anyagi kereted megvalósítani a teknősnek megfelelő körülményeket. Ha igen, akkor is gondolkodj el azon, hogy örökbe fogadsz, rengetegen ingyen felszerelésekkel eggyütt megválnának a teknősüktől, akik ha nem kerülnek gazdához átlag szabadon lesznek engedve valahol, ahol jobb esetben (tudom csúnya ezt mondani, de így van) nem élik túl, rosszabb esetben alkalmazkodnak a magyarországi klímához és veszélyes invazív fajként teljesen kiszoríthatják az amúgy is ritkuló őshonos mocsári teknős populációnkat.

2018. ápr. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 2.válaszoló nagyon köszönöm hogy így kifejtetted és válaszoltál. Természetesen nem úgy tettem fel a kérdést, hogy nemtudok semmit a teknősökről nagyon sokat olvastam róluk és tisztában vagyok az élettartamával is és a velejáró költségekkel.
2018. ápr. 9. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!