Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Van különbség a vadon élő...

Van különbség a vadon élő ékszerteknős és a házi között? Fontos.

Figyelt kérdés

Az abnormális szomszédom talált egy ékszerteknőst a Kis-Duna partján. Nem egy apró teknős jó 2 tenyérnyi, szép kifejlett(gyanítom,hogy öreg) példány. Nos a kezünkbe nyomta, hogy csináljunk vele valamit és elviharzott.(Láttam már teknőst itt a parton, nem a betondzsungelben lakom)

Nem merem visszavinni a Duna partra, mert ha nem vadon élő, elfog pusztulni. Viszont itt nem maradhat, mert nincs megfelelő terráriumunk, se hely ahol ellehetne(kutya van és így is rettegek, hogy éjjel bántani fogja, pedig elzártam de ügyes kutya sajnos)

Gondoltam rá, hogy felhívom a tropicariumot és beadom oda, vagy az állatkertbe.

Kerestem interneten, de nem találtam semmit arról, hogy vajon van e különbség a vadon élő és a házi példányok között.

(Ő kifejezetten egészségesnek tűnik, szép nagy, a páncélja kemény stb stb...)

Ha valaki tudna különbséget tenni kérem írjon l 1-2 szempontot. Szeretném neki a legjobbakat, nagyon állatbarát vagyok, de itt nem tudnám a megfelelő módon ellátni.


2010. jún. 15. 22:43
 1/10 anonim ***** válasza:
sajnos nem tudom én sem, hogy van e köztük különbség, de a tropicarium és az állatkert nagyon jó ötlet. vedd fel velük minél előbb a kapcsolatot, náluk biztos jó helyen lesz.
2010. jún. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
egyszer mi is találtunk ékszerteknőst de állatkertbe nem fogadták be viszont ők javasolták hogy ha van valami kis tó a közelben ott nyugodtan szabadon engedhetjtük. Remélem nem csak lerázni akartak mert végül valóban elengedtük.
2010. jún. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nekem az a megérzésem, hogy vadon élő. Eléggé fél az emberektől, mikor volt saját teknősöm az nem akart állandóan megharapni :-D

Nem merem elengedni, félek, hogy valami baja történne.

Szegénykém most egy kis lavórban tengeti idejét az udvaron és még az eső is esik. :(

2010. jún. 16. 07:56
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha mocsári teknős az szigorúan védett!!!

Sokan elengedik az ékszertekit miután megnőtt, és elvadul, ráadásul nem engedi a mocsárit szaporodni. BÜNTETENDŐ az aki elengedi!!!

Ha amit fogtál fekete és méregsárga pöttyös, azonnal visszaengedn, ha ékszerteknős, add be a Tropikáriumba pl., majd ott megoldják hogy ne veszélyeztesse a mocsári fajt.

2010. jún. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ékszerteknős, tudom, mert nekem is volt már. Ráadásul vörösfülű ékszerteki, tudom, hogy a mocsári védett, de az nem él meg itt a Duna parton(még sosem láttam és tudtommal itt nincs is) míg ékszerteknősből jó párat láttam már errefelé.
2010. jún. 16. 12:04
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha van rá lehetőséged,akkor tartsd meg :)! Én nem engedném szabadon,elég ciki,hogy az állatkert úgy áll hozzá hogy: Ki lehet ereszteni tóba :@.....
2010. jún. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én nagyon szeretném megtartani, de nem tudok megfelelő akváriumot venni neki, mert tényleg hatalmas. nagyobb mint a 2 kezem együtt és elég vad, láthatóan fél az emberektől. Volt előtte teknősöm, még régebben(picike) az nem akarta folyton leharapni az ujjam :-D

Most írtam a tropicariumnak, remélem kedvező választ kapok.

2010. jún. 16. 12:33
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem fogadnak be állatot :'( Azt hiszem visszaviszem a partra.
2010. jún. 16. 13:10
 9/10 anonim ***** válasza:
Vissza vitted?
2010. aug. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, a szó szoros értelmében vissza sprintelt a vízbe :) azóta rengeteg teknőst láttam még ott, szóval megnyugodtam már. Biztos jó helye van.
2010. aug. 15. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!