Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a különbség a házi macska...

Mi a különbség a házi macska és az európai rövidszőrű között?

Figyelt kérdés

Az ersz-t csak a FIFé ismeri el, a többi szervezet házi macskának (hhp-nak) tekinti. De végeredményben mi a különbség?


Ahol azt írják róla hogy szépen kitenyésztett fajta, ott egy szép házimacska néz vissza a képről, akiről látszik hogy tenyésztett. De néhány helyen (egy régebbi macska ujságban is) azvolt, hogy nagyon kevesen tenyésztik, és a képen egy sima házimacska volt, aki ugyan szép volt de egy "mezei cirmos".

Állítólag sok házimacska van akiket ha elkezdenének szépen összeválogatni és tenyészteni akkor tenyészhető lenne az európai rövidszőrű.


De akkor most hogy van ez?


2010. jan. 6. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én sokáig úgy tudtam, hogy egy külön fajta, amivel tenyésztők foglalkoznak stb...

De mostanában egyre több gazdit kereső hirdetésben divat a "házi" helyett az "európai rövid szőrű" kifejezést használni.

Ezek szerint ugyan az, mármint fajtátlan rövid szőrű macskák gyűjtőneve.

Így biztos hamarabb találnak nekik gazdit.

2010. jan. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Hát az szerintem tévhit hogy ugyanaz lenne, igy jobban hangzik.
2010. jan. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én cicámat egy ismeretlen, szerintem sima házi macskás alomból hoztuk. A doki az oltási könyvébe azt írta, hogy európai rövidszőrü. Szóval szerintem is csak gyűjtőnév a házira.

(Bár gyanúsan dúsabb a szőre és kerekebb a pofija, mint a sima falusi macskáknak, lehet h mégis van benne valami, de ez inkább OFF, sorry)

2010. jan. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az európai tulajdonképpen a házi ,,továbbfejlesztett˝

változata. Valóban, szerintem sem látszik köztük a különbség.

2010. jan. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
tehát akkor az ugyanaz, a keveérek az európa rövidszőrűjei. értem.
2010. jan. 7. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!