Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi a különbség a mezei és a...

Mi a különbség a mezei és a házi veréb között?

Figyelt kérdés
Kinézetre
2010. jún. 25. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

nem ugyanaz :O?????:O :D

tudom h idióta vok xpp

2010. jún. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
3%
de most tényleg?nem ugyanaz? én esküszöm hogy csak egy verébről tudok xd vagyis többről is de ugyanolyanok xdxd :S , na majd ha írnak kiokosodok xdd
2010. jún. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A mezei veréb védett, eszmei értéke 10.000 ft :)

Más nagyon nem csak az élőhely.

2010. jún. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3%

1.válaszolóvok


és honnan külömböztessem meg őket?

ha nem tudom megkülönböztetni akkor honnan tudjam mit öltem meg :( ? :O

2010. jún. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mezei veréb: Hossza 12,5-14 centiméter, szárnyfesztávolsága 21-26 centiméter, testtömege 24-38 gramm. Feje teteje, halántéka és nyakszirtje vörösbarna. Szemsávja, a szeme alatt levő sáv, hátsó fültájék-foltja, állát-torkát beborító nagy folt, fekete. Pofája és nyaka felső része fehér; hasi oldala fehéresbarnás.


Házi veréb: Hossza 14 centiméter, szárnyfesztávolsága 21-26 centiméter, testtömege 24-38 gramm. A fej eleje, valamint a fejtető középső része barnásszürke, a szemtől kezdődő s a halántékon keresztül a tarkóig húzódó széles sáv szürke. Hasi oldalának egyéb alsó részei fehérek, az oldalak felé hamuszürkések. Farktollai sötétbarnák. Szeme barna, csőre fekete, de télen szürke, s csak a hegye sötétszínű; lába sárgásbarna.

2010. jún. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!