Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kezdőknek kigyótartásról?

Sirzesch kérdése:

Kezdőknek kigyótartásról?

Figyelt kérdés

Még nem volt kígyóm, szóval egy kezdőnek a gabonasikló vagy a királypiton jobb? Miért? Árban mennyivel különböznek? Nagyjából egy terrárium + az állat mennyi körül lehet?Milyen méretben érdemes megvenni? A nagyobb kígyók ugye 1 kézen nem férnek el azokat hogy fogják? Gondolom nem 2 kézzel tartják..

Szabolcs megyében vagyok, erre tud valaki eladót?

Azt olvastam igénytelen kígyók, de a királypiton jobban bejön, meg ahogy olvastam inkább összegömbölyödik minthogy harapjon..

Milyen"következményekkel "jár a kigyó tartás? Valamilyen szagot fog magával tartani? Negatívum pozitívum jöhet :)

mennyi ideig lehet kézben tartani? Azaz terráriumon kívül.. pár videóban láttam hogy a kigyó szabadon volt és úgy mászott fel a csaj ölébe mint egy kutya és ott pihent..



2018. jún. 13. 23:02
 1/2 anonim válasza:

Kiralypitonnak felnottkorara vagy ketszer akkora terrarium kell, mint egy gabonasiklonak. Mind a ketto konnyen beszerezheto, egy simat szerintem 10 ezer alatt is siman talalsz mindkettobol, a hatar pedig a csillagos eg.

A kigyot akarhogy foghatod, a kiss kigyot is foghatod ket kezben, amugy meg nem nagyon esik le, mert kapaszkodik a kezedbe

Alapjaraton a kigyok csak leges legutolso esetbem harapnak. Eloszor menekulnek, ha az nem megy csukott szajjal odakapnak hogy elijesszenek, aztan harapnak, ami igazabol nem tortenik gyakran ha nem kenyszerited ra az allatot, de ha megharap se halsz bele, max az ijedsegtol mert a kigyoharapas elegge verzik, de ha letorood igazabol meg se latszik a nyoma, legalabbis a kiralypitonnal es a gabonasiklonal.

A tartasukat nem mondanam nagyon koltsegesnek, terrariumot olcson be lehet szerezni, kell alajuk egy melegitolap es egy termosztat, ami szabalyozza a homersekletet. Ez igy egyutt nekem 20 ezerbol megvolt, mondjuk az en terrariumom csak 60 literes, az pedig see siklonak, se a pitonnak nem eleg. Kell meg ugye talaj, bujok, itatotal, lampa, ha kiralypitont akarsz akkor annak kell jo magas paratartalom. Szaga az egyaltalan nincs, ha nem hagyod benne a szart a terrariumban, hanem egybol kiveszed.

Ami meg talan minuszpont lehet a kiralypitonnak, az az hogy mivel eleg testesre megno, az egerekrol eleg hamar at kell terned patkanyokra.

Sokan mondjak meg, hogy a kiralypitonok valogatosak es ejsegsztrajkolnak, ami reszben igaz, de az, ha nem wszik a kigyo nem foghato ra arra, hogy valogatos, hanem akkor vagy parzasi idoszakban van, vagy igy jelzi, hogy valami gaz van.

A gabonasiklonal annyi meg a baj, hofy szabadulomuveszek es akarhonnan kijutnak, ugyhogy nagyon Kell veluk vigyazni, hogy ne legyen sehol res, vagy konnyen leemelheto fedo, stb.

Tovabba szamolnod kell azzal, hogy az egzotikus allatorvos rohadt draga.

Amit meg kerdeztel, hofy mennyi ideig lehet kezben tartani, az allattol fugg.tudnod Kell, hogy nem miatta csinalod, hanem magadat szorakoztatod ezzel, es figyelni Kell a jeleket, hogy mikor sok mar neki. Ezeket konnyen eszre lehet venni, ha megismerkedsz az allattal. Es eves elott egy nappal, es eves utan 2 nappal nem szoktam kivenni.

2018. jún. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
[link] itt egy kep
2018. jún. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!