Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Görög teknős tartása szobában?

Görög teknős tartása szobában?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy elkerítenék 3-4 nm-t a szobámban és ott tartanám a tekit. Betennék alá egy műanyag lapot, és rá 20-25 cm kerti homokot (elvileg az a legjobb a görög tekiknek). Vízi teknőseim vannak, így a teknős tartásban annyira nem vagyok kezdő, bár tudom, hogy nagyon más a vízi és a szárazföldi teknős. Szóval szerintetek ez lehetséges, vagy mindenképp terrárium?

2018. aug. 17. 15:37
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Nem rossz ötlet,bár a homok elég durván ki tud folyni a réseken, szóval inkább valami fóliaszerűt teríts le, úgy hogy felhajtod, leszigszalagozod vagy valami hogy a kilocsolt víz se folyjon ki.
2018. aug. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Én is gondolkodom a kivitelezésen. Ment a zöld! :D
2018. aug. 17. 21:39
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
igen, ez mukodik. sokan tartjak igy a teknosoket. en is igy szeretnem, csak nincs eleg hely... :/
2018. aug. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ment a zöld! Szurkolok, hátha találsz rá mégis megoldást.
2018. aug. 18. 19:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon rossz módszer! A homok alapból nagyon rossz aljzat, szárazföldi tekik alá csak kerti föld való, a homokon szétcsúszik a lábuk és tönkremennek az ízületeik, ráadásul a vitamin szükségleteiket is a földből szokták pótolni (beleesznek). Ha a szobádban el tudsz keríteni egy nagy részt, ahol nyugalomban van, senki nem stresszeli, legalább 7-10 centi KERTI FÖLD van alatta, vannak bent növények, búvóhely, nem tud kiszökni, akkor igen. De sokkal okosabb megoldás, ha építessz OSB lapokból egy rendes terráriumot, nem ilyen összetákolt valamit csinálsz, amiben nem érzi jól magát. De a legfontosabb, hogy föld legyen alatta.
2018. aug. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!