Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért nyekereg a pitonom?

Miért nyekereg a pitonom?

Figyelt kérdés

A pitonom ha hozzáérek "nyüszítő-nyekergő" hangot ad ki. Mi baja lehet? És nem ürít már egy hónapja... Ez mitől van?


Kérlek segítsetek, nagyon féltem szegényt.



2018. szept. 26. 08:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
87%

Ha nincs elég pénzed, hogy elvidd dokihoz, amikor már hangot is ad a szenvedésének, akkor neked nem való kígyó.


Ajándékozd el egy szerető otthonba.

2018. szept. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
93%

Minden rosszindulat nélkül. Kutyánál-macskánál-hörcsögnél sem szerencsés, ha nem tudod azonnal orvoshoz vinni, de azt mondom, a legjobbakkal is előfordulhat.

Ez azonban egy olyan szinten egzotikus állat, hogy alapból igencsak drága a tartása, és komoly tudást igényel. Ehhez bizony bőséges anyagi keretek kellenek, ha nincs meg, belevágni is kár volt a tartásába. Másrészt meg, oké, kerülhet az ember olyan helyzetbe, hogy elfogy minden pénz akármi miatt. De másfél hónapja van nálad a kígyó, ez pont az a helyzet, hogy kezdeti állatorvosi költség, amire számítani kell (amúgy bármilyen, frissen magad mellé vett állatnál). Ha a kezdeti költségek is gondot jelentenek, hogy akarod őt hosszú távon tartani?


Továbbra is, nem rosszindulatból írom, de érdemes lenne komolyan végiggondolnod a lehetőségeidet. Ha nincs meg a keret, a tudás, a kéznél lévő hozzáértő doki stb., akkor nem biztos, hogy érdemes kínoznod sem a pitont, sem magadat ezzel.

2018. szept. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
87%
Ne haragudj, hogy ezt kérdezem, de ha nincs pénzed állatorvosra, miért hagyod szenvedni a háziállatod? Ez olyan önző és felelőtlen dolog...
2018. szept. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
74%
Kérlek, vidd el egzotikus állatorvos. Ha nincs komoly baja, 5-6000 Ft-ot kérnek el általában. Ennyit csak tudsz szánni rá...
2018. szept. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
75%

Ha kitakarítom, mindig az az első, hogy összef...sa.

De a többieknek igaza van. Vidd orvoshoz. Ha nincs pénzed megfelelően ellátni, akkor meg ne tarts állatot.

2018. szept. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Minden tartási körülménye megfelelő, elég nagy a terrárium, amiben tartom, vizestálka is van. Van hidegebb-melegebb rész a terráriumban, minden úgy van, ahogy a nagykönyvben meg van írva.


Mielőtt megvettem volna, a srác azt mondta, hogy nincsenek komolyabb költségei, nem egy beteges faj és nem kerül sokba a tartása.


Ne értsétek félre, hálás vagyok a válaszokért, de kicsit fájnak is, mikor minden tőlem telhetőt megteszek a királypitonomért.


A fürdős ötletet köszönöm, de a kérdésemre nem kaptam választ. Ha nem tudjátok, hogy milyen problémája lehet, kérlek titeket, hogy anélkül, hogy ismernétek ne ítélkezzetek már felettem. Vannak ennél százszor rosszabbul tartott állatok is.


Remélem senki nem veszi zokon amit írtam, illetve remélem, hogy valaki választ tud adni a kérdésemre. Az eddigi segítő szándékkal érkezett kommenteket pedig köszönöm.

2018. szept. 26. 13:05
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet neten keresztül megmondani, hogy mi a baja. Ezért mondjuk, hogy vidd orvoshoz.

Én arra tippelnék, hogy a túl alacsony hőmérséklet miatt nem tud megfelelően emészteni.

Ezért írtam neked fentebb, hogy a terrárium legmelegebb részén legyen meg a 32 fok. Ami most van, az kevés.

Illetve nem elegendő a "vizestálka". Írtam, hogy teljes testével tudjon az edényébe belefeküdni. Ezek a kígyók a természetben is szeretnek fürdeni, a jójétükhöz, megfelelő emésztéshez, s nem utolsósorban a terrárium megfelelő páratartalmához (ami nálad szintén túl alacsony) elengedhetetlen.

2018. szept. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
A hőmérsékletet feljebb vettem. A tálka pedig vidéki szófordulat (ezek szerint) de belefér a teljes testével. :)
2018. szept. 26. 19:13
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért mondom, hogy megbántsalak, hanem a kígyó érdekében.


Tiszteletre méltó, hogy szereted és aggódsz érte, de mindez lótúrót sem ér, ha baj esetén nem tudod a megfelelő segítséget nyújtani.


A "nem beteges" nem azt jelenti, hogy mindenféle betegségre, sérülésre immunis. Ő is ugyanúgy lerobbanhat, mint egy kényesebb kígyó.


A Gyakorikérdések nem egy ingyenes állatorvosi szolgáltatás. El kell vinned.


Mi csak tippelgetni tudunk, hogy mi a baja. Akármilyen tisztességesen végigzongorázod az általunk javasolt tippeket, csak az időt húzod, és akár még árthatsz is a pitonnak.


Lehet, hogy segítesz, lehet, hogy rontasz a helyzeten.


Legközelebb mindig legyen valamennyi pénz félretéve, ha valami ilyesmi történik.


Állatorvosoknál sokszor részletfizetést is lehet kérni, érdeklődj az összes lehetséges helyen.

2018. szept. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!