Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Megváltozott az Agámám, mi...

Megváltozott az Agámám, mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

2.5 évét tölti lassan, kicsikén habzsolt sok tücsök-sáska-csótány, vitaminban az összes természetesen,többféle zöldség-gyümölcs.Jó ideje viszont jíval kevesebbet eszik többet bújik el, van akar 2-3napra ha nem keltem ki.. zöldséget nagyon ritkán eszik pedig minden nap kap frisset, illetve ha ki is szedem a búvóhelyéről akkor is max egy sáska. Hallottam hogy túd depressziós lenni, mi lehet a baja? Esetleg megöregedett? Depressziós? Valami féle betegség?


Termeszetesen ha így marad elviszem dokihoz, de a véleményetekre vagyok kivancsi volt-e hasonló.



2018. okt. 7. 20:49
 1/5 A kérdező kommentje:
Ha kiveszem a terkóból... régen futkározott ment ide oda.. most keres egy sötét zugot és elkezdbaludni
2018. okt. 7. 20:52
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha az utóbbi hónapokba kezdődött a gyíkocskádnál, lehet, hogy csak téli álmot fog aludni. Bizony ám, ilyen korán is elkezdődhet nála. Néha akkor is letelelnek, ha eszedbe se jut, hogy csinálni fogja. Ha esetleg nőstény, lehet, hogy tojásrakás miatt bújkál például, bár erre kicsi az esély. És nem, biztosan nem öreg, mert 7-10 évig élnek.



De az is lehet, hogy súlyos beteg, úgyhogy vidd el egzotikus díszállatokhoz értő orvoshoz.

2018. okt. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Na él még szegény? #2 vagyok, aki már írt neked. Vidd el egzotikus állatokhoz értő állatorvoshoz, és mondd el neki, mi történik a szakállas agámáddal!
2018. nov. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez téli álom lesz! Nyugi, ne f.ssál, ez csak 2-3 hónapig tart náluk! Ez náluk nem is teljes téli álom, csak amolyan lustizás, ami alatt kevesebbet esznek, nem nagyon mozognak. De ha majd jön a szép idő, akkor újra virgonc gyíkokká válnak!!!
2019. jan. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az volt az, bár ez lesz neki 3 éve, előző kettő enyhébb volt, ezért voltam most megijedve. Plusz azóta rendkívül sokat olvastam róla. Már nem féltem minden aproságért, Eszik rendesen, vitaminozva van rendesen, változatos állat-zöldség/gyümölcs étrend.
2019. jan. 5. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!