Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » 80x40x90cm -es kétszintes...

80x40x90cm -es kétszintes terrárium elég lehet egy szakállas agámának?

Figyelt kérdés
Szerintem nem kéne vele kisérleteznem, de mivel nincs tapasztalatom a fajjal nem tudom, merjek-e belevágni..
2019. jan. 2. 17:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem sincs tapasztalatom, de nekem is tervbe van, csak előbb a lakást kéne összerakni, ahol a terkót össze tudom rakni. :D


Viszont az utóbbi időben eléggé beleástam magam a témába, és az a helyzet, hogy ha tényleg jó helyet akarsz, akkor ez nagyon kicsi.

Fél méteresre megnő. Én ekkorára tervezem a terkó "mélységét". A hosszát akkorára, amekkora hely van, mert szeretnek ám szaladni, gondold el, ha egy fél méteres állat nekiindul, másfél méteren felgyorsulni se tud, máris koppan a túlsó üvegen.

Nekem 170 centi fér be, valószínűleg ennyi lesz.


A magasságnál meg a lámpa , napozóhely magassága, távolsága dönt, azt még nem tudom.


A 2 szintest nehezen tudom elképzelni, hogy akkor lenne egy felső szint? De oda hogy megy fel, és ott mi lenne az aljzat?

És ha homok, akkor ahol felmegy a jószág, ott nem hullik le a homok? Vagy ezt hogy lehet kivitelezni?


Vagy a felsző "szint" az csak ilyen faágakból állna?

Mert mászkálnak fákra, de alapvetően ezek ilyen homokfutók.


Ha meg fentre is csinálsz egy rendes szintet, akkor hogy világít le a lámpa?


Mert ugye kell egy kiegészítő fűtő lámpa, az mondjuk csak fent lenne, így fent lenne meleg, lent hidegebb, ez rendben van.


Na de az alap nappali fényt, amire legalább 12 órán keresztül szükségük van, azt erősen meg kell támogatni uv-val, méghozzá sivatagival, mert anélkül elsatnyulnak, és meghalnak.


Azt az alsó szinten hogy oldod meg? Vagy ha csak fent lenne, akkor semmire nem mész a 2 szinttel, hiszen a napjait csak fent tölthetné, alvás közben meg úgyse tudja hol van, úgyhogy csak a megvilágított részt tudná kihasználni.


Egy ilyen álló terkó szerintem inkább kaméleonos, bár nem tudom mennyire átjárható a 2 szint.

2019. jan. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

igazából van egy ekkora szekrényem, ami túl üres. Ezt gondoltam terkóvá alakítani, eddig párduckamival szemeztem, de ha jó lenne egy agámának akkor azt (de nem, a kérdés részemről már rég halott, marad a kami). A két szintet így valahogy terveztem megoldani:


[link]


[link]

2019. jan. 2. 17:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Tök jók!

Bár így szemre sokkal inkább kaméleonos.


Vagy ilyen gyíkokból, amik felfelé másznak, tudod mi lenne még jó, zöld anolisz. Na annak kényelmes élettér lenne.

2019. jan. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hm.. majd még gondolkodom rajta. Amúgy se most lesz, előbb még hörcsög és papagáj lak bővítés van tervben illetve törpegekkók. De azért köszönöm a segítséget, egyelőre lemondok az agámáról :)
2019. jan. 2. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!