Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen filtert ajánlotok...

Milyen filtert ajánlotok vízeséshez viváriumba?

Figyelt kérdés

Külső szőrőt szeretnék, mert fotons hogy a vízet is tisztán tartsa.

70 centi magasból folyna a víz egy kis tóba. Maximum 5 liternyi vízről van szó. Sima pumpa nem jó mert az nem tisztítsa.

De akármilyen olcsó külső szőrőket nézek az mind 20 liter felett van minimum.

Hogy lehet ezt kivitelezni?



2019. jan. 5. 14:39
 1/5 A kérdező kommentje:
EHEIM 1046 universal?
2019. jan. 5. 14:49
 2/5 anonim ***** válasza:
Külsővel sehogy, víz lenne minden fele csak a tóban nem. Egy kis pumpa kell neked amit a háttér mögé teszel, vagy a talaj alatti köves részbe, aztán onnan nyomja fel a vizet. A szűrés miatt ne aggódj, feltételezem élő növények lesznek azok felveszik az ammóniát. Ajánlom a serpa design nevű yt-csatornát, sok jó bioaktív terráriumot csinált, nagyon hasznosak a videói. Esetleg Eugene Bruins - terráriumok enciklopédiája nevű könyv is hasznos lehet. Sok helyen kacsa és hülyeségeket beszél, de kiindulásnak jó illetve ötleteket is adhat (ncoreon is fent van)
2019. jan. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszodat! Igen csak élő növény. Én úgy gondoltam hogy a külső szűrő szívó csövét bevezetem hátul a terráriumba amit beleépítek a háttérbe (a háttérhoz hozzálenne építve a tó, nem csurogna ki belőle), a tó fenekéhez, és a befolyócsövet pedig felül vezetem be (vagy a háttérbe az már mindegy).

Bocs, elég érthetetlen ahogy most leírtam.

Azért akarnám így, mert ha a polisztirolba beleépítem a pumpát közvetlen a tó alá, akkor már az többet onnan nem tudm kivenni, se tisztítani.

Ötlet?

2019. jan. 5. 18:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem, a te elméleted előbb utóbb vizes szobát eredményez, legalábbis szerintem. a szivattyút e terráriumba kell tenni, hogy hogy ez kreativitástól függ.

[link]


A második képen levő alsó kék részbe csurog a fölösleges nedvesség, ez fontos az öntisztuló rendszereknél, mert ez hiányában penészedni fog illitve rohadni a növények.


De személyes véleményem szerint kihagynám a vízesést, csak a baj van vele. Csak egy terráriumomban van vízesés, de ez is túl sok macera...

2019. jan. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Nagylelkű vagy hogy így lerajzoltad nekem. :) átgondolom akkor
2019. jan. 5. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!