Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Sárkányok valóban léteztek?

Sárkányok valóban léteztek?

Figyelt kérdés
2019. márc. 9. 14:35
 1/9 anonim válasza:
42%

Természetesen léteznek. Német tudósok a Nature tudományos-szakfolyóirat szerint nemrég fogtak be egy Kínai Gömbsárkányt.


Te nem olvasol tudományos híreket? Hiába, ez a média hatása...

2019. márc. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Én arra tudok gondolni hogy a sárkányábrázolások dinoszauruszok igazából. Nem tudom hogyan, de eltérő kultúrákban, földrészeken is hasonlóak a rajzok. Tehát valami alapja lehet talán.
2019. márc. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, a régi sárkányos mítoszok még akkor fel nem fedezett állatoktól származnak (szájról szájra terjedve egyre színesebbek, nagyobbak, sárkányszerűek lettek), illetve ahogy fentebb írták, a dinoszauruszleletek, sőt még mamutok, bálnák maradványai is tovább örökítették a sárkányos legendákat.
2019. márc. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az ember akkor is nap mint nap látott kis gyíkokat, siklókat... De vannak hatalmas 2méter hosszú siklók, és varánuszok is. Szájról szájra terjedve ezek az állatok hamar sárkányok, emberevő bestiák lettek, és beleépült a köztudatba, hogy bizony ilyenek léteznek, és amikor valaki meglátott egy óriási kígyót, azt mondta, hogy ez egy sárkányfióka
2019. márc. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Nekem a szomszédom lehet, hogy az de tegnap kissé elbizonytalanodtam mert seprűt láttam az ajtaja mellett a falnak támasztva. Most a nagy kérdés az, hogy sárkány-e, vagy boszorkány?
2019. márc. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
Ott a komodói sárkány. Igaz, nincs 1-nél több feje, és nem tud repülni, meg tüzet sem okád, de attól még ez a neve. :-)
2019. márc. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Pente Karesz válasza:
100%
A mesékben ábrázolt sárkányokra leginkább a sea-dragon hasonlít(vagy fordítva),ami egy csikóhal alfaj. Helyes kis teremtés.
2019. márc. 12. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is tartok itthon házisárkányt, a feleségemet nevezem annak. Tehát léteznek most is.
2019. márc. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#2

Dinoszauruszok? Most ugye csak hülyéskedsz? :D

Mikor az első rajzolni tudó ember megjelent a Földön, akkor már 100 millió éve nem éltek dinoszauruszok. ;)

2019. márc. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!