Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ha egybe lenyel egy nagyobb...

Ha egybe lenyel egy nagyobb darab szépia csontot a görög teknős, ki fog tudni jönni belőle?

Figyelt kérdés
2018 augusztusi kelésű kis (30 grammos) teknősöm pár hete van velünk. Mivel egy hete nem eszik, elvittük állatorvoshoz, ahol megröntgenezték, és egy borsószem nagyságú fehér folt látható, amiről nem tudni micsoda. Mi van ha esetleg szépia csont? Az hogy fog tudni kijönni belőle? Sajnos egy ekkora állat nem műthető, úgyhogy egyetlen esélye, hogy hashajtóval kijön ami összeállt benne. Mi lehet szerintetek? Mivel segíthetnék még neki?
2019. ápr. 8. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Doki mit mondott?
2019. ápr. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A szépiát szerintem meg tudná emészteni. Nem lehet hogy egy követ nyelt le?
2019. ápr. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Doki szerint nem valószínű, hogy szépia csont, de azt nem mondta, miért gondolja hogy nem az. Kavics nem lehet, mert sajnos eddig kókuszrost volt alatta - a kereskedő ajánlotta!, esetleg annak összeállt darabjai. Egy hét múlva viszem kontrollra, nagyon aggódom érte!
2019. ápr. 8. 21:03
 4/7 anonim ***** válasza:
Eddig mindenre sor került, csak éppen az nem derült ki, hogy hol van az a "borsószem nagyságú fehér folt" a teknősben ? Melyik szervében ? Az emésztőrendszerről a leírásban nincs említés. A szépiacsontot (ami ugyebár nem csont) a teknős nem tudja egyszerre lenyelni, ha az emésztőrendszerbe került, ott a savas közegben egészen hamar feloldódik.
2019. ápr. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Platypus ***** válasza:
Egzotikus orvoshoz vitted?
2019. ápr. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az Állatorvosi Egyetem kisállatklinikájára vittem, kifejetten egzotikus állatorvoshoz. A folt csak valószínűsíthető, hogy a beleiben lehet, vmi "oda nem illő dolog", legvalószínűbb, hogy vmi összeállt ott neki, amit nem tudott (eddig) megemészteni. Napi 2x-i fürdetést és Laevolacot javasoltak, bár utóbbit nem igazán tudom a csepp kis csőrén beadni. :( Tegnap este végül (lehet a stressztől?) evett egy pici pitypangot, de ma ugyanúgy semmi és megint elég inaktív. Jövő hétfőn viszem kontrollra, hogy mi a helyzet.
2019. ápr. 9. 18:23
 7/7 anonim ***** válasza:
Meggyógyult azóta?
2019. máj. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!