Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A vörösfülű ékszerteki tényleg...

A vörösfülű ékszerteki tényleg be van tiltva? Hogyhogy?

Figyelt kérdés
2010. júl. 7. 15:22
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Elárulom, hogy azt a tekit ÉN mentettem meg, mikoris azt láttam, hogy az unokatesómék a pincéjükben tartották egy virágosládában. Még a vizét se cserélték, ott úszott a foslében. Csak enni adtak neki, ezért nem döglött meg, de mivel hideg volt, ezért szemgyulladást kapott, és földagadtak a szemhéjai. Épp ezért elvittem dokihoz, és saját pénzből vállaltam a kezelését, amiből szerencsére kigyógyult. Volt már otthon egy tekim (a sárgafülű) és nem akartam visszavinni az u.tesómékhoz azt a szerencsétlent, így hát együtt voltak. Mikor a vörösfülű hozzám került még nem volt kifejlett, pedig már 1 éves elmúlt (valószínű a rossz körülmények miatt nem fejlődött rendesen) viszont nálam szép ütemben nőtt-nőtt és nőtt mikor is arra lettem figyelmes, hogy már majdnem kétszer akkora mint a sárgafülű teknős. Először próbáltam neki neten gazdát keresni, de senki nem jelentkezett érte. Utána hirdetéseket raktam ki közintézménykebe és az utcára is, de ez sem vált be. Végső megoldás lett volna az állatbolt (bár oda nem akartam vinni, mert vagy elteszik láb alól mivel úgyse viszik el, vagy egy kis helyre zsúfolják más tekik mellé) de megtudtam, hogy az állatkertbe is befogadják őket, ahol egy nagy tó áll rendelkezésükre, és etetik is őket. Egyébként egy pézsmateki soha a büdös életben nem lesz akkora mint egy kifejlett vörösfülü szóval honnan is tudhatnád mekkora helyet kell biztosítani, hogy jól érezze magát.
2010. júl. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Nekem van 2 . Védett , nem árulják boltban . Csak interneten . De lehet tartani . Neten megveszed az legális :) ezért adják a neten is drágán .
2012. jan. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!