Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kinek melyik fajta szénát...

Kinek melyik fajta szénát szereti a nyuszija?

Figyelt kérdés
Az enyém régen szerette a Multifitet, a Real Nature-t, a müllerest is megette, de mióta rákapott a Bunny Nature szénára már csak azt hajlandó megenni, mást csak megszagol. Az Oxbow szénából több fajtát is kóstoltatta vele, egyáltalán nem jött be neki soha, pedig márkás és drága is, gondolom akkor minőségi is. Egyébként ezzel nincs is semmi probléma, akkor kapja a Bunny szénát, de van olyan hogy nem jól számolok vele és elfogy, akkor nem biztos hogy aznap be tudom neki szerezni, mivel nem lakok közel azokhoz a helyekhez ahol árulják. Akkor veszek neki pl. Multifitet, az jobban útba esik, de azt nem eszi meg, pedig régen az egyik kedvence volt. Ilyenkor mit lehet tenni?

2019. aug. 10. 22:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Enyém is nagyon válogatós, csak a házi szénát, a müllereset és a vita herbalt eszi meg pedig már szinte az összes szénát kipróbáltuk amit az országban kapni lehet. Vita herbalt is csak akkor ha szép zöld, a sárga nem kell neki. A mülleresből a sárgát is megeszi, abban nem válogat. Én már feladtam, elfogadom a dilijeivel meg a nyuszilogikájával együtt :D

Én mindig tartok itthon egy csomagot a szekrényben vészvészvésztartaléknak ha pl öregasszonyok potyognak az égből és nincs nyitva egy bolt se akkor se haljon éhen a szaros. Próbáltad már úgy megszerettetni vele az új szénát hogy gyógy vagy fűszernövényeket keversz bele? Esetleg keverni azzal amit szeret?

2019. aug. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Ilyenkor mit lehet tenni?"


Tudom, hogy a nyuszik képesek nagyon hamar éhenhalni, meg kevés éhezéstől is károsodhat könnyen a májuk, stb.

De ilyenkor elmész a zöldségeshez, vagy bármelyik szupermarketbe és veszel neki zöldséget meg gyümölcsöt, s azt eszi amíg nem tudod beszerezni a megfelelő szénát...


De azért örülök, hogy vannak akik komolyan veszik az állataik megfelelő táplálását.

2019. aug. 11. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Itt most a szénáról volt szó, nem a többiről. Mindenki elmondta már hogy a szénának kell kitenni az étkezésének legalább a 80%-át, és a szénát nem más táplálékkal kell helyettesíteni, azok csak a szénán kívül vannak. Nem is írtam a többiről, szerintem nem kell feltételezni olyasmit amit nem is tudsz. Engem ebben a témában jelenleg a széna érdekelt.
2019. aug. 11. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!