Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csinálhatnék ha találtam...

Mit csinálhatnék ha találtam egy kis híúzt a kertemben?

Figyelt kérdés
valószínűleg az, és azt halottam hogy néha letévednek a hegyekből ide is még fiatal lehet kb egy nagyobb mudi nagyságú lehet hogy elkóborolt az anyjától? Vagy az anyja is itt van a közelben?
2008. nov. 15. 15:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%
Nem tudom hol laksz! Meg hogy kamu ez a kérdés!? De lehet ugy jársz mint az egyik kérdezö pár hete, aki szintén talált egy nem minden napi állatot a kert végén :D
2008. nov. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

Ha a kérdés nem kamu, akkor is fura dolog nálunk hiúzzal találkozni! Egy fiatal kölyök az anyjával a Kárpátokból, vagy a Tátrából nem tud idetévedni. Mivel kihalóban lévő állat, hívd fel valamelyik állatkertet, hogy mejenek érte! Ha tényleg hiúzkölyök, akkor csak csempészett lehet.

Biztos hogy hiúz, nem macska?

[link]

2008. nov. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hol laksz, de ha olyan helyen, ahol élhetnek, akkor állatvédelmiseknek, állatkertnek kell szólni. Egyébként ha van a közelben állatkert, ahol tartanak ilyen állatot, onnan is megszökhetett, ha valós a kérdés, hallottam már ilyen dolgot. (cikk is volt róla, meg hírekben is volt tévében)

Itt Pesten pl. a kacsák szoktak önkényesen meglógni az állatkertből és a város legváltozatosabb (persze főleg fás-bokros) pontjain tűnnek fel, de azért ők visszamennek.

2008. nov. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
nem macska mert már most akkora mondom mint egy mudi kutya
2008. nov. 15. 16:05
 5/12 anonim ***** válasza:
Amugy merre laksz ? Azt nem irtad, pedig nem egy ember kérdezte.
2008. nov. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Hol laksz?

Várjuk a választ.. ha van a közelben állatkert nagy valószínűséggel onnét szökött meg. A hiúz a hegyek erdeiben él, Magyarország határain található havas erdőkben pld., ha ilyen közelében élsz, akkor nem meglepő. De azért furcsa, mert a macskafélék nem mennek ember közelébe, sőt, kerülik azt! Úgyhogy szerintem állatkerti szökevény. Sajnos van ilyen. Ha a vadonból szabadult volna akkor vad lenne, nem is merne a közeledbe menni. De szerintem állatkertből van. Szólj nekik!

2008. nov. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
AGGTELEKEN
2008. nov. 15. 20:56
 8/12 anonim ***** válasza:
Keress fel egy állatkertet, ami közel van hozzád, illetve valami állatvédő szervezetnek is utánanézhetsz, illetve állategészségügyi szervezetet is felkereshetsz. Elvileg ők nem mennek emberek közelébe, de ha mégis, az veszélyes is lehet, úgyhogy mindenképp szólni kell illetékes szerveknek. Ha állatkerti-cirkuszi, akkor náluk hiányzik, tehát be kell fogni, ha vadon élő, akkor viszont súlyos betegség hordozója is lehet, ezzel vigyázni kell.
2008. nov. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
11%

Kész csoda, hogy nem volt riport este erről a TV2-n!

Hívd fel a Both Zolit, majd ő tudja mit kell csinálni!

2008. nov. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Lehet hogy egy maine-coon macskát találtál. Jó nagy, akár 10 kilós is lehet. Hasnlít egy hiúzra. Ha így van, agazdája már megőrül az aggodalomtól.

Képet pl. itt láthatsz:

[link]

2008. nov. 17. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!