Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Menyét van a kertemben?!

Menyét van a kertemben?!

Figyelt kérdés

Valami 20-25 cm-s sanda fejű állat (kb. 200 gramm ránézésre) üldözi a pockaimat a járataikban. Véleményem szerint hasonlít egy hermelinhez, bár a sötét jegyeket véltem felfedezni a szájzugában. Múltkor bement egy szénakazalba, és még a Frédi (FreddyD-ről neveztem el) nevű üregi nyulamat is megpróbálta leteríteni.


Őszintén szólva kicsit parázok, tőle veszélyes lehet rám is? Mennyire biztos, hogy menyétről van szó? Ha menyét, akkor északi, déli vagy törpe?

Gondolkodom, hogy beszerzek egy revolvert, meg pár riasztót, nem akarom, hogy éjszaka meglepjen az a dög, elnevezést menyét.


2009. dec. 31. 21:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Hát ha menýet, akkor az e a nyulaidnak, se neked nem veszélyes - 20 cm-es állat az alig valamekkora.


Nálunk évente többször is rohangál a kertben, de semmi bajunk nincs vele.


Miért akarod bántani - mit tudna neked tenni? Ne akarj minden kiirtani.

2009. dec. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
szerintem is menyét vagy még esetleg nyest lehet de nem tudom biztosra! A kutya a legjobb megoldás és a legjobb erre a célra valami patáknyozó terrier fajta is!
2009. dec. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Bocs, de eléggé beparáztam, mikor épp az egyik kerti vakondot terrorizálta. Állítólag vakondot is eszik, meg pockot.


Nem lennék túl boldog, ha megenné a tenyészett pockaimat.

Szerintetek ha vennék egy nyestet, az elbánna vele?

2009. dec. 31. 21:53
 4/23 A kérdező kommentje:
Egy nyest elvileg kétszer akkora, szerintem elkergetné a kertünkből.
2009. dec. 31. 21:55
 5/23 anonim válasza:
100%
Lehet, hogy elkergetné, csak utánna meg az enni a pockokat.
2009. dec. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

második vagyok,boccs nem tudtam hogy a nyest annyival nagyobb! de szerintem biztos elüldözné a menyétet,már csak érezné hogy az udvarba van a nyest és már a közelbe se menne a menyét!

amúgy meg a menyét pl a tyúkoknak is tud ártani mert csak a vérüket szívja ki és a nyakukon harapja meg őket a tetemüket nem viszi el mint pl a nyest!

2009. dec. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Nekem nincsenek tyúkjaim, manapság az már nem cool.

Pockokat tenyésztek, mondjuk nem azért a hétfillérért, de némelyik pockom akkorára nőtt, hogy simán leütné a menyét sanda fejét. Csak kicsit féltem őket, a nyest, meg a menyét meg egye meg egymást.


Mit szólnátok egy nyuszt beszerzéséhez?

2009. dec. 31. 22:05
 8/23 anonim válasza:

3. vok

Lehet, hogy elkergetné, csak utánna meg az enni a pockokat.

Erre is gondolj!

Am hány éves vagy? Mert, hogy nem cool a tyúk...

2009. dec. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
csak példának mondtam hogy a tyúkokat úgy öli meg és minden hová bebújik!
2009. dec. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Nos, először is nemrég költöztem vidékre. Nálunk a környéken minden bajuszos subás parasztbácsi tyúkokat tart, meg juhot. Szerintem ez nem trendi, a pocok sokkal divatosabb, arra mindig van kereslet.


Valaki írta itt az elején, hogy miért akarom bántani szegény menyétet? Próbálok itt jófejkedni, hogy veszek nyestet és nyusztot, de azok is bántanák szegény pocok családjaimat. Amúgy kószapockaim vannak, meg pár vízipocok.


Szóval szerintetek hogy léphetnék fel drasztikusan a menyét ellen? Még a végén családot alapít, és még többen lesznek?


Ha vennék egy kakast, az képes lenne befenyíteni a menyétet? Mert ugye a menyét csak vízszintesen képes támadni, a kakas meg felülről belecsípne a fülében, amitől a menyét felhúzná a nyúlcipőt.

2009. dec. 31. 22:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!