Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Süni, Hörcsög, Tengerimalac...

Süni, Hörcsög, Tengerimalac vagy Papagáj?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnék kisállatot venni... Viszont nem tudok választani.Nektek milyen tapasztalatotok van az alábbi állatkákkal kapcsolatban?

2019. szept. 12. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Hörcsögöm volt. Szerintem könnyű a tartása. Bár van, aki szerint büdös. A baj az velük, hogy nem élnek túl sokáig. Én az első után nem is akartam többet, mert megviselt. Nem bírnám, ha x évente mindig elpusztulna a kis kedvencem. Szóval nem olyan, mint egy kutya vagy macska, aki pl. 10 évig a társad lesz.
2019. szept. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Volt hörcsögöm,igazából nem sok mindent tudtam vele kezdeni, éjjel meg hangos ahogy rágja a ketrecet hiába van játéka kereke stb.Bár én az a fajta vagyok akinek fontos,hogy simogathassa/babusgathassa az állatot.Papagáj hangos,sünim nem volt (ismerősömnek van de olyan hogy hozzá se tudott érni mert támadt,bár ez sünfüggő) tengerimalac lenne nálam a nyerő.Lehet simogatni,megismer és cuki ahogy válaszolgat.
2019. szept. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem törpesüni.

Nekem is van.

Kicsit több tőrödést igényelnek, mert le kell vágni a körmüket, fürdetni kell őket,és először lehet kicsit morcosak lesznek, de igazából nagyon kedvesek.

Imádják a vizet, szóval még úsznak is.

2019. szept. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott hogy melyik tartását tudod biztosítani?

Nappali vagy éjjeli állatot szeretnél?

Tengerimalac és papagáj esetében minimum 2 állatot kell tartani mert nagyon társaslények, még a sünik elvannak egyedül, hörcsögnél meg szigorúan csak egyedül tartható.


Nekem a felsoroltak közül mind volt már :) Személyesen a sünik és papagájok jöttek be a legjobban, de egyik sem halk állat. A papagájok egésznap magyaráznak, néha rikácsolnak, még a süni éjszaka zörög, de tényleg szinte megállás nélkül.

2019. szept. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Bármelyik lakhatását tudom biztosítani. Nekem tengerimalacom és sünim nem volt eddig...Ezért gondolkodom nagyon, hogy melyik legyen. :)
2019. szept. 12. 19:59
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Malacból kettő kell, mert egyedül depis. Legjobb két egynemű tesó. Azok rettentő viccesek, mindig jókat nevettem rajtuk, irtó sokat bohóckodtak, és nem szaporodnak feleslegesen. Viszont periódikusan alszanak ill. esznek még éjjel is. Sokat magyaráznak, uíkolnak. Nagy kecó kell nekik, minőségi táp, nonstop széna, kevés zöldség. Ehhez jön az alom, körmöt is kell vágni, exotikus állatorvos kell, ha betegek. Simizhetőek, esznek kézből, minimális szinten taníthatóak, átlagban 5-7 évig élnek.
2019. szept. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Egyik se. inkább nyúl, az jobb szobába
2019. szept. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!