Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Meghalt a hörcsögünk éjjel a...

Meghalt a hörcsögünk éjjel a szülésbe. Fiam nyaral, mondjam meg neki, vagy vegyek helyette másikat és ne szóljak?

Figyelt kérdés
Ötödik ellése volt a Zsuzsikának, sajnos belehalt:( nem tudom mi történhetett eddig sosem volt baj a szülések alatt sem utána..nagyon pihegett már este, egész éjjel figyeltem..legyeztem legyezővel ,mert láttam a melegtől is nagyon ki volt készülve..de sajnos hajnalban meghalt..a nyolc éves kisfiamé a höri ..ő épp nyaral..mondjam meg neki,és temessük el olyan helyre ahol majd meg tudja látogatni.. vagy vegyünk egy másik hörcsögöt és hátha nem veszi észre? Vagy mi a megoldás? Maradjon egyedül a fiú hörcsög..vagy?? Segítsetek, olyan nehéz a döntés...
2010. júl. 16. 09:07
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Én megmondanám neki, egy 8 éves már megérti. Temessétek el együtt. Amikor én ennyi idős voltam, volt egy kiskacsám és mi is eltemettük együtt a szüleimmel.

Ne akard "nagyon" megvédeni, ne hazudj neki!!! És ha észreveszi, hogy nem az a hörcsög??? Benned fog csalódni!!!

2010. júl. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
MIndenképp mondd meg neki, ha hazajött!!! Ne hazudj! Nem baj, ha sír, nem baj, ha kétségbeesik. Hagyd, hogy meggyászolja, ezáltal fejlődik a személyisége is. Utána beszéljétek meg, szeretne-e másik anyahörcsögöt.
2010. júl. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Hörcsögöt a mélyhűtőbe (zacsi, doboz), temetés a fiaddal. Utána közösen vegyetek új hörit, ő válasszon.

Ne nézd már hülyének, hogy nem jön rá, ha kicseréled. A kis hörik is elpusztultak?


A fiú hörinek kell új pár, az egerem is elpusztult 2 héttel a párja után, pedig semmi baja nem volt. Nem bírta egyedül. :(

2010. júl. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Szia.Sajnálom szegénykét=( mÉn si azt tanácsolom,hogy mondd el neki nyugodtan,meg fogja érteni,lehet,hogy sírni fog,de hát ez van.VISZONT mit csináltok ennyi hörcsöggel ha az 5.ellése?=O Nagyon durva,szerintem ne tarttsatok együtt lányt meg fiút(hacsak nem akartok beltenyészetet,vagy nem ajándékozzátok el mindig)de akkor is,inkább vegyetek egy fiút,vagy legyen egyedül a höríke.Ők nem épp társas lények,a tengerimalaccal ellentétben jól elvannak egyedül is...
2010. júl. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Hagyd nyaralni a gyereket, ráér utána megtudnia.

Semmiképp ne hazudj, és halott állatot, embert nem lehet pótolni, pláne nem sutyiban.

2010. júl. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Nem nézem hülyének a fiamat!!!! Csak egyszerűen tanácstalan voltam és azért kérdeztem meg..nem könnyű mert nagyon lelkis gyerek..de tényleg így lesz a legjobb, hogy együtt temetjük el..csak az a baj, hogy négy hét múlva jön csak haza a nyaralásból..fagyasztóba a párom nem engedi betenni..lehet becsempészem az apósom hűtőjébe vagy nem tudom..
2010. júl. 16. 09:18
 7/26 A kérdező kommentje:
Az állatkereskedés mindig bevette a kicsiket pénzért..nem tenyésztettük egymás között őket..és nagyon szerette egymást a kis páros..nagyon gondos apuka volt a fiú höri is..ő készítette a fészkét Zsuzsinak fialás előtt..már tudtuk mindig mikor jön el a napja mert tépte szét a fiú a wcpapírt és rakta a fészket...a dzsungáriai hörcsögöket elléskor és utána sem kell szétválasztani..mert ezek együtt nevelik a kölyköket..
2010. júl. 16. 09:21
 8/26 anonim ***** válasza:
Csomagold be újságpapírba, vagy fóliába, és úgy tedd bele vastag zacsiba a fagyasztóba. Mindenképp mondd el nyaralás után a fiadnak, és tényleg együtt temessétek el. Mi papagájokat temettünk annak idején. Nagyon okosak már ennyi idősen, biztos meg fogja érteni.
2010. júl. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a tanácsokat, megfogadom!!
2010. júl. 16. 09:27
 10/26 anonim ***** válasza:
Közöld a fiaddal mindenképp,de tapintatossan és óvatossan,ha ennyire lelkis!Sajnálom szegény hörit,részvétem!!:( Mondjuk ettől a hőségtől már az ember is ki van készülve,nem hogy egy picurka höri....
2010. júl. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!