Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kaki ragad a törpenyúl fenekér...

Kaki ragad a törpenyúl fenekére, meg kell-e fürdetnem?

Figyelt kérdés
Egy ideje felfigyeltem arra, hogy a törpenyulam büdös, pedig a nyulak általában nem büdösek. Kaki ragadt a fenekére, amit ahogy elnézek, nem tudom/akar leszedni. Egyszer próbáltam megfürdetni, de nagyon nem engedte, szóval inkább hanyagoltam. Mit kellene csinálnom?

2019. nov. 6. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:
nedves fenéktörlővel próbáld meg. Macska sem egyszerű eset,de azért azzal óvatosan le lehet tisztítani a szőrrét ha ilyen baleset éri.
2019. nov. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Miss Endzsi ***** válasza:
Nem eszik túl sok szőrt? Az enyémnek is van ilyen gondja vedléskor.
2019. nov. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Gondolom az a lágybélsara, amit nem akart/tudott megenni. Ollóval óvatosan nem tudod ott levágni a szőrt? Vagy nedves törlövel/ruhával törölgetni, míg le nem oldódik. Fürdetni nem igazán lehet a nyuszikat, mondjuk ez pont olyan eset, amikor beleférne. Valakitől kérj segítséget, fogja meg stabilan, míg leszeded neki. Illetve ha ismeretlen helyre viszed, attól általában még szoktak szeppenni annyira, hogy együttműködőbbek.

Ha nem csak egyszeri eset, akkor viszont át kell gondolni, hogy helyesen eteted-e, nem túlsúlyos-e, mert akkor nem tudja magát rendesen "tisztogatni".

2019. nov. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szőrtelenítő? Mekkora egy á*lat vagy te...


Lágy bélsár lehet,amit igenis le kell mosni. A nyulak utálják, ha koszosak. Ha nem a egész nyuszit fürdeted (az enyém imádja :D), akkor csak a fenekét tartsd a csap alá. Ha nem tartod tisztán, el is fekélyesedhet.


Biztos, hogy nincs hasmenése? Csak szénát egyen és minőségi, cukrozatlan tápot és friss zöldséget, gyümölcsöt.

2019. nov. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Milyen alom van alatta? Az is fontos mert pl a forgács is lehet a gond ha az van alatta.


Fürdetni a nyuszikat tilos mert stresszes helyzetbe kerülnek és ebbe akár bele is pusztulhat illetve nem tud megszáradni rendesen a szőrük és bőrgombásak lehetnek.


Popsi törlővel próbáld meg letörölni illetve vágd le ha nagyon koszos.


Az etetést is fontos lenne tudni mit eszik mert ha lágybélsár akkor az nen valami jó mert azt meg kellene ennie.

2019. nov. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!