Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vettem 2 törpenyuszit a...

Asd4asd123 kérdése:

Vettem 2 törpenyuszit a szobamba 4-5 honapja, de nagyon gyávák, hogy kell őket szelidíteni?

Figyelt kérdés
Ha en pl fekszek az agyba, akkor ok elfutkosnak, de ha felkelek(felallok, felulok, vagy barki bejon a szobaba) egybol menekules van, ha kozelitek felejuk ugyan ugy pucolnak, ha fekszek a foldon akkor is. Azt szeretnem h ne féljenek tőlem, legyenek batrabbak, valakinek vmi tipp?

2019. okt. 3. 02:43
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

Vegyél vagy a könyvtárból szerez valami szakkönyvet a törpenyulakról vagy a neten valami hivatalos oldalt .


A nyulak eleve félősek,még nem szokták meg a helyüket.


Van is egy mondás hogy gyáva nyúl.

2019. okt. 3. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy törpenyuszihoz nagyon sok türelem kell. Próbálj lefeküdni a földre, esetleg egészséges jutalomfalatokkal (pl. fűszernövények) csalogasd őket magadhoz. Etetéskor próbáld a markodban tartani a tápot, hátha elfogadják. De a legfontosabb, hogy ezeket kitartóan csináld, légy türelmes, ne próbáld rájuk erőszakolni magad.


Nem tudom, hogy hogyan szoktad őket bezárni (ha be vannak zárva), a legjobb úgy, hogy maguktól mennek be a ketrecbe, és nem fogod meg vagy kergeted őket. Ez nyilván nem mindig megoldható, de törekedj arra, hogy a ketrecbe tereléskor minél kevesebb stressz érje őket.


A nyuszik nemét tudod? Ha egyforma a nemük, akkor később verekedhetnek, ha különböző, akkor számolnod kell azzal, hogy szaporodni fognak. Egyik sem jó, mindenképpen érdemes őket hozzáértő exos dokihoz vinni ivartalanítás céljából. Ha különböző neműek, akkor az ivartalanításig válaszd szét őket! Külön ketrec, és ne legyenek egyszerre kint!


Mit kapnak enni? Széna és víz mindig legyen előttük, ezen kívül napi 2 szűk maréknyi tápot kapjanak fejenként. Ez legalább Cuni Complete legyen, de vannak ennél jobb minőségű tápok is. Nasinak a legjobb fűszernövényeket adni. A pitypangot is nagyon szokták szeretni. Bolti jutalomfalatokat (mézes rúd, dropsok) ne adj nekik. Fogkoptatót és nyalósót se rakj eléjük!


Ajánlom a Törpenyuszisok nevű facebook oldalt. Nagyon segítőkészek, jó a közösség és rengeteg kérdésre választ kaphatsz. Ott tudnak a lakhelyedhez közeli exos állatorvost is ajánlani.

2019. okt. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A nyúl zsákmányállat. Ennek megfelelően félősebbek, hirtelen mozdulatoktól, hangoktól megijednek. Az én nyuszim lassan 7 éves, a mai napig ijedős. Ez ösztön náluk.
2019. okt. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, mind 2 fiu nyuszi, jol elvannak, altalaba osszebujva alszanak, egy ilyen 80cm hosszu 35 cm szeles muanyag hazba laknak, mmint ez kb 5 cm magas, arra meg jon re egy oldalmeretekkel azonos kb 50 cmes racs, aminek a teteje, es az oldalan a kiskapu mindignyitva, megjegyzem soha nemjonnek ki maguktol, ezt se igazan ertem. Ha kirakom a szobaba oket van hogy elfutkosnak, meg kergetitek egymast, de maguktl nemjonnenek ki, uj helyen, multkor szuleim szobaja ativittem oket, leraktam a szonyegre, behuztak mindenuket, aztan megse mozdultak, feltek, visszaterve a szobaba is ha ulok nyugodtan, ok meg kintvannak, felkelek pl a fotelbol(akarmiert) amint felkelel pucolnak a koncektor ala, ha megszeretgetném őket, felnek nagyon, amikor visszaakarom oket rakni, eltalaba leterdelek, felveszem az olembe es ugy viszem vissza, van hogy egybol engedik van hogy 5 percig kergetem oket. A hazukba az alja bevan vetve 2cm-es forgácsal, van benne nekik egy nagy tál széna, kis tál( 1.5marok) táp, meg vizet isznak cumisuvegbol, ezenfelul van egy ilyen haziko benne, aminek egy lyuk az ajtaja oda szoktak bebujni, meg s tetejere jarnak, egyebkent a szoruk is elkezdett hullani, most kaptak valami fereghajto kenocsot, jobb lett picivel nekik most.
2019. okt. 3. 15:04
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Jajjaj... a két fiút külön kell szedni. Halálig tartóan harcolhatnak. Még kicsik ez annyira nem vészes de pár hónap vagy hét és hatalmas bunyók lesznek.

Ivartalanítani kell mindkettőt és utána megpróbálni apránként összeszoktatni őket. Ez hónapokig tarthat és így is csak 10% hogy sikerülni fog.

2019. okt. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Illetve az a metrec egy nyuszinak is kicsi nem hogy kettőnek. 2 nyuszinak egy 120-as ketrec kell.

Nem baj ha nem jönnek ki maguktól, de te ne vedd ki őket. Majd kijönnek ha felbátorodnak. Esetleg egy kis répácskával vagy fűszernövényekkel próbáld meg kicsábítani őket. Ne erőltesd nagyon. A végén úgyis szeretet gombócok lesznek csak kell egy kis idő nekik.

2019. okt. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A ketrec túl kicsi, a forgács nem jó alájuk, széna korlátlanul. Legyen előttük, tápból viszont csak reggel-este kapjanak keveset... Szóval lényegében mindemt rosszul csinálsz.
2019. okt. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, koszonom
2019. okt. 4. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!