Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsögtartók! Elájult a...

Hörcsögtartók! Elájult a törpehörcsög, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

1 éve vettem, kislány dzsungáriai törpehörcsög. Éppen jàtszottam vele csak apró mozdulatokkal simogattam oldalról amikor behunyta a szemét majd eldőlt összegömbölyödve. Oldalról óvatosan megböktem, kb. 3 màsodperc utàn félig nyitott szemmel visszaállt a làbàra, majd utàna is kb.fél percig olyan volt mint aki félàlomban van és alig reagàlt.

Tapasztalt hörcsögtartóktól kèrdezem, aggódnom kellene hogy valami baj van? (Nagyon óvatosan szoktam vele bànni, odafigyelek nehogy megnyomjam vagy bántsam)



2019. nov. 8. 17:03
 1/6 AbysmalChaos válasza:
11%

Az állatok ha megijjednek néha elájulnak pár másodpercre.

pl kecskék.

2019. nov. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Vidd el orvoshoz szerintem. Az a biztos, de csak olyan orvoshoz akik egzotikus végzettségűek.
2019. nov. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
elaludt? akár az is megeshet a simogatástól...
2019. nov. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

Első: csak a Tennessee-i ájulós kecske "ájul el". Igazából csak lemerevednek a lábozmai, ezért eldől. De ez egy génhiba, erre az egy kecskefajtára jellemző.


A cinkét tudom, hogyha megcsikizik egy ponton, "elalszik". MME-s túrán mutatta egy madarász.

2019. nov. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
62%
Egzotikus állatokhoz értő orvoshoz kellene vinni. 13 éve vannak hörcsögeim, sose tapasztaltam ilyet. Pedig került hozzám utcáról, villamosról, stb... :/
2019. nov. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat ^^

Most már megint (túlságosan is) energikus úgyhogy először egy kicsit még megfigyelem mielőtt elvinném orvoshoz. Remèlhetőleg csak fáradt volt.

2019. nov. 8. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!