Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak, ha nem iszik a...

Mit csináljak, ha nem iszik a dzsungáriai törpehörcsög, és semmilyen zöldséget vagy gyümölcsöt nem fogad el?

Figyelt kérdés
Tegnap hoztuk el, öt hetes, nőstény. Raktam be neki egy kicsi önitatót és egy kupakban kevés vizet, hogy ne legyen gond, ha kiönti. De nem iszik. Kínáltam áfonyával, uborkával, répával és almával. Teljes értékű száraz tápot adtam neki, és kínáltam alutasakos macskának készült jó minőségű marhahússal. Az sem kellett. A gyümölcsből és a zöldségből kis darabokat pár órára bent hagytam a táljában, hogy hátha ha egyedül van eszik, de érintetlenül hagyta, így kivettem, hogy ne rohadjon meg. Ma fertőtlenített fecskendőből adtam neki pár csepp vizet. Jól tettem? (Kb. fél ml lehetett)

2019. okt. 29. 19:15
 1/9 anonim válasza:
100%
Üdv! Hagyj a hörcsögnél száraz tápot, valamilyen friss gyülmölcsöt és a vizet. Nem gond, hogy attál neki fecskendőből, de érdemes lenne beszerezned egy hörcsögitatót. Lehetséges, hogy azért nem eszik és iszik, mert még szokja az új helyét adj neki időt és ha 1-2 nap múlva is azt tapasztalod, hogy nem táplálkozik vidd el állatorvoshoz.
2019. okt. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi, a száraz tápot (teljes értékű törüehörcsög-táp) eszegeti. Csak a zöldséget, gyümölcsöt, túrót utasítja el.
2019. okt. 29. 22:10
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

A teljes értékű eledel milyen márkájú pontosan? Mert ezt a marketing szöveget általában a legsilányabb minőségű magkeverékekre írják rá, amikben van kb 3 féle van, meg növényi hulladékból préselt granulátumom (=szemét).


Honnan van a hörcsög? A legtöbb kereskedésben, illetve szaporítónál a hozzáértés hiánya miatt eleve borzasztóan etetik őket, így nem fogadják el a normális kaját.


Gyümölcsöt ne adj neki, törpének az túl cukros. Zöldségeket kapjon naponta változatosan.


– bab – a fehérbab aranyhörcsögöknek adható, törpehörcsögöknek ritkán, kis mennyiségben

– brokkoli – kis mennyiségben adható, erősen puffaszt

– cékla – kis mennyiségben adható, oxálsavtartalma magas, a vizeletet elszínezheti

– cukkini

– csicseriborsó – aranyhörcsögöknek adható kis mennyiségben

– édeskömény – a gumó és zöldje egyaránt adható, a vizeletet elszínezheti

– fodros kel – kis mennyiségben adható, erősen puffaszt

– mángold – kis mennyiségben adható, oxálsavtartalma magas

– karalábé – kis mennyiségben adható, erősen puffaszt

– kínai kel – kis mennyiségben adható, erősen puffaszt

– kukorica – magas keményítőtartalma miatt kis mennyiségben adható

– lencse – aranyhörcsögöknek adható kis mennyiségben

– mungbab – aranyhörcsögöknek adható

– pagodakarfiol – kis mennyiségben adható, erősen puffaszt

– paprika – piros, sárga, zöld stb. egyaránt adható csumájával együtt a zöldje nélkül, csupán a csípős fajták tilosak

– paradicsom – zöldje mérgező, azt eltávolítva adható

– pasztinák – gyökér és zöldje egyaránt adható

– petrezselyem – gyökér és zöldje egyaránt adható

– saláta – fejessaláta, jégsaláta, cikória, endívia stb. – jól raktározza a méreganyagokat, ezért csak bio termesztésű adható, az is csak kis mennyiségben magas nitráttartalma miatt

– sárgarépa – törpehörcsögöknek csak kis mennyiségben adjunk, zöldjét magas kalciumtartalma miatt ne vigyük túlzásba, a vizeletet elszínezheti

– spenótlevél – kis mennyiségben adható, oxálsavtartalma magas

– tök – minden általunk is ehető tökfajta adható hörcsögünknek kis mennyiségben

– uborka

– zeller – gumó és zöldje egyaránt adható


Fehérjét 2-3 naponta kell kapnia.


– édesvízi halak – a legáltalánosabb a szárított kínai razbóra

– gammarus (tüskés bolharák) – szárítva adható

– garnéla – az édesvízi garnélák szárítva adhatók

– gyászbogárlárva – élő vagy szárított formában is adható

– joghurt – natúr, cukormentes joghurt ritkán adható

– kutyatáp – minőségi, magas hústartalmú kutyatáp ritkán adható

– légylárva – élő vagy szárított formában is adható

– lisztkukac – élő vagy szárított formában is adható

– macskatáp – minőségi, magas hústartalmú macskatáp ritkán adható

– sajt – kizárólag natúr sajt adható, lehetőleg zsírszegény

– selyemhernyó báb – szárítva adható

– szöcske – élő vagy szárított formában is adható

– tejföl – zsírszegény, illetve alacsony zsírtartalmú ritkán adható

– tojásfehérje – főve adható

– túró – sovány adható

– tücsök – élő vagy szárított formában is adható


Magkeveréket pedig napi 1 teáskanálnyit kell adni. De csak jó minőségűt (Real Nature, Bunny, Multifit, Vitakraft, vagy Dream eleség - utóbbit a Hörcsögmentés vezetője készíti, és jelenleg az a legjobb minőségű magkeverék az országban).

2019. okt. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
Illetve lépj be a kb 2.000 fős Hörcsög imádók csoportba, ott is sok segítséget fogsz kapni.
2019. okt. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Vitacraft törpehörcsög tápot kap, garnélás. Nem tudom, honnan van. A gyerekem osztálytársa dzsungit kért születésnapjára, a szüleitől és a nagyszüleitől is kapott, így egy fölöslegessé vált. A gyerek kiírta az osztálycsoportba, hogy ha valaki nem fogadja be az egyiket, a szülei más módon fognak megszabadulni a fölös dzsungitól. Így elhatároztuk, hogy inkább befogadjuk. Csak elég kutyafuttában tudtam utánanézni a szükségleteinek. Szomszédtól kaptunk egy 60x40-es ketrecet, ami neki felesleges volt. Az oldalára erősítettem plexi lapokat, hogy ne tudjon kiszökni. A teteje nyitott (rácsos). Vettem neki egy kis fa házikót, egy nagyméretű (21 cm) csendes kereket, egy önitatót, tálkát, fogkoptatót. Raktam még be neki wc-papír gurigákat. A kukacok és rovarok lakásba behozására nem bírtam rávenni magam. Ezért próbálkoztam más fehérjeforrásokkal. Úgy néz ki, a tápot eszi. Van bent neki egy marék széna, sok forgács. Köszi a tanácsokat. Igyekszünk, hogy jó élete legyen nálunk. A face-n nem vagyok rajta és nem is szándékozom.
2019. okt. 31. 11:19
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

Minden nagyon jónak tűnik.


A helye lehetne nagyobb. A Hörcsögmentés törpének minimum 3.000 cm2 alapterületű helyet szokott javasolni. Tapasztalatom szerint ez is kicsi, ha ingergazdagon be akarod rendezni.


A legjobb fogkoptató egy megfelelő magkeverék, illetve a fa és a széna. A Vitakraft nem rossz márka. Boltiak között jónak számít. De a jók között a legrosszabb. A Fresi saját márkás Real Nature magkeveréke jobb minőségű.


A horcsoginfo.hu oldal a Hörcsögmentés hivatalos oldala. Egyelőre nincs kész teljesen, de a lényegi tartalom már megtalálható rajta. Onnan is tudsz informálódni.


Egyébként szuper, hogy elhoztátok. Borzasztó, milyen idióta emberek élnek köztünk... Szerencsére már jó helye van.

2019. nov. 1. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Sajnos nem tudok nagyobb helyet biztosítani neki, de beszerzek pár játékot, pl. függőágyat, stb., és cserélgetem neki. Akkor váltok magkeveréket is. Egyébként nagyon szelíd kis höri, soha nem próbál harapni, érdeklődő. A lányom mondta, hogy ő bevállalja, hogy ad neki kukacot, úgyhogy amint kinyitnak a boltok, megpróbálkozunk vele. Köszi mindenkinek, bármilyen tanácsot fogadok a továbbiakban is.
2019. nov. 1. 10:59
 8/9 anonim ***** válasza:

Ki az isten pontoz le állandóan?


A függőágy helyett valami stabilabb felszerelést vennék, szerintem az ingatagot annyira nem fogja használni. De majd látod. :)

2019. nov. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én mindenkinek zöld kezet adtam. Köszi a tippeket mindenkinek.
2019. nov. 1. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!