Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szabadságra éhes 4 éves...

Szabadságra éhes 4 éves degumat elengedhetem a szabadban? Lesz valami baja?

Figyelt kérdés
Nagyon szeret mozogni.Tudom,hogy örülne neki és nem fél négyzetméteren szeretné leélni az életét.Arra vagyok kiváncsi,hogy tudna-e magának ételt,szállást találni,nem fagyna halálra?
2010. júl. 18. 19:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Arra vagyok kiváncsi,hogy tudna-e magának ételt,szállást találni,nem fagyna halálra?


Sorban: nem,nem ,de.

2010. júl. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
dehogy fagy halálra, dög meleg van, meg amúgy is max 2 napon belül megeszi valami
2010. júl. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ja én is télen gondoltam ,de igazad van ,kétlem ,hogy a telet megélné:D
2010. júl. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Doruss ***** válasza:
Hogyha azt akarod, hogy életben maradjon, ne engedd el. Ha kertes házban laksz, ott elengedheted, de ha lakásban, akkor jobb, ha inkább néha leviszed mondjuk a parkba szaladgálni, és ott vagy vele egy kicsit, aztán felviszed. Szabadon semmiképpen se engedd, mert annak nem lehet jó vége.
2010. júl. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
aztán hogy vigye, pórázzal?
2010. júl. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Elsősorban kéne neki egy társ, akkor nem unatkozna. Meg sok- sok bútor: mászoka, mókuskerék, stb. De ha nagyon nem tudsz, vagy akarsz vele mit kezdeni, inkább add egy állatkertnek! Ha szabadon engeded, azzal halálra ítéled!
2010. júl. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Úgy érzem már meguntad és nem akarod megvárni h fogságban pusztuljon el. Ez esetben megértelek, ténleg élvezné, de 1-2 nap alatt, maximum 1 hét és megeszi a róka, addig viszont élvezi nagyon az életet és most rengeteg élelmet talál magának, ha jó, természetes helyen engeded el emberektől távol. Viszont tudnod kell hogy ez faunahamisítás, ami tilos, viszont az is igaz hogy egy degu nem fogja veszélyeztetni a hazai faunát valószínűleg(ékszerteknőst azért tilos elengedni mert miatta hal ki a hazai mocsári teknősünk).
2010. júl. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hát,egy macskával hamarabb összefog futni mint egy rókával
2010. júl. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szabadítsátok ki Degut! =)


Amúgy egyetértek az előzőekkel, napokon belül vacsora lenne belőle.


Amúgy meg a degu szerintem nem ételt keres, hanem élelmet, és nem szállást keres, hanem élőhelyet. Bár az étel, élelem az mondjuk még üsse kő, legyen ugyanaz, de a degu ha szállást keresne, akkor ott kezdődne, hogy nézné a vendégházakat és ahol ki van írva "Zimmer frei" foglal egy szobát =). Vagy bejelentkezik egy panzióba, szállodába =). A számlát meg rád hárítja.

2010. júl. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Toppancs ***** válasza:

Ne engedd el!

Ha emberhez van szokva nem él túl egy napot sem a vadonban.

És ő degu nem pedig mókus.

Szerinted mit szólnának hozzá ha a városban/faluban egy degu rohangálna?

2010. júl. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!