Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sétáltatásnál szabad területen...

Sétáltatásnál szabad területen elengedhetem a kutyámat? Visszajön hozzám? Még kicsi és bohoc.

Figyelt kérdés
2009. febr. 3. 18:23
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
ha még kicsi,nem hiszem,hogy visszamegy.előlem amikor kicsi volt elszaladt,ez volt a játék.(én annyira nem élveztem)
2009. febr. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hát, igazából neked kell ismerned a kutyád,és csak te tudod megtippelni mi lesz a helyzet... amikor én megvettem a skótjuhászom, akkor ugyanúgy mint a vuzslánkat évek óta, sétáltatáskor kezemben a póráz de szinte sose használom, mert nem megy messze és szóra visszajön azonnal. Na a skótjuhászom után futottam nagyon sokat mert úgy elment sokszor hogy csak lestem! Mivel kölyök volt még, elkezdtem egyszerre sétáltatni a vizslánkkal. Őt meg mindenhova követi. Ha szóltam a vizslánknak, ő jött oda, és őt meg követte a skótjuhászom. 2-3 hónap alatt megtanulta, hogy nem szabad elmenni. Aztán a vizslánk elköltözött a tesómmal és egyedül maradt az én kutyám, de egy életre megtanulta a sétálás szabályait :) Eleinte amikor legelőször jött oda mindig hozzám, sürven dícsértem, simiztem, paskoltam, hogy tudja hogy jó kislány volt és máskor is így kell viselkedni. Pikk pakk megszokja csak oda kell figyelni. Azt ajánlom hogy pl az első sétáltatásnál told magad mellett a bicajt arra az esetre ha elmenne, nagyobb eséllyel tudod elkapni mintha csak futsz utána. Türelemmel meg lehet szokatni!! Ja, és a lényeg: érdemes eleinte olyankor sétáltatni amikor nincsenek az utcán. Hétvégén, estefelé, vagy kora reggel mondjuk suli előtt. Ha csönd van a kutya is nyugodtabb és tudtok egymásra figyelni.
2009. febr. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. 4 hónapos német juhászom van . kertesben élünk de ki szoktuk vinni sétálni . itthol a nevére halgat és mikor hivom oda is jön. de kint nagyon félek elengedni , mert féltjük. sokmindent tud már okos de mégis többször még szertelen.
2009. febr. 3. 18:35
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg egy kölyökkutya még annyira ragaszkodik a falkájához - vagyis hozzád - h vigyáz h ne veszítsen el.


Van néhány alapszabály:

- sose kergesd a kutyát ha meg akarod fogni

- ha nem jön oda, akkor az ellenkező irányba kezdj el futni

- ha elengeded akkor ne csak a séta végén tedd rá a pórázt hanem közben is sokszor hívd be, tedd rá, majd engedd el - ha csak a végén fogod meg, könnyen kialakul h akkor nem megy oda hozzád, mert tudni fogja h akkor van vége a sétának

- sokszor játssz olyat vele (csakis biztonságos helyen (lehetőleg nem elkerítetten) - pl. erdő, mező, hatalmas park ahol nincsenek autók), h amíg ő mást csinál elbújsz -> a kutyában minél fiatalabb korban el kell kezdeni tudatosítani, h neki kell vigyáznia arra h el ne hagyjon téged és nem te vigyázol rá.

- szintén sokszor csináld séta közben, h hívod a nevén, amikor látod h felvette veled a kontaktot, elkezdesz rohanni a másik irányba és közben hívod majd iszonyatosan megdícséred

- legyen egy konkrét parancs a behívásra és az ne a neve legyen! Ez olyan parancs amire azonnal, hezitálás nélkül jönnie kell!

- ha nem jön, akkor SOSE hívd többször, menj oda és fogd meg!

- olyan helyzetben sose add ki a behívás parancsot amikor nem vagy benne biztos, h végre tudod hajtatni a kutyával - pl. heves játékban van más kutyákkal - ha mégis hívod és nem jön, akkor csak azt erősíted benne, h "anya hívhat, akár többször is, nem kell mennem ha nem akarok"


Nagyjából ennyi. Ha ezeket betartod, akkor nagyon nem cseszheted el. A lényeg, ne féld elengedni! És tanulja meg, neki kell vigyáznia arra h te ne veszítsd el!

2009. febr. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kertben szót fogad és visszajön, szerintem nyugodtan elengedheted kint is. Esetleg először csináld úgy, hogy tegyél rá egy nagyon hosszú kötelet, és azzal ereszd el. Aztán párszor hívd be, és ha jött dicsérd meg és adj neki jutalom falatot. Ha minden ok, elengedheted.
2009. febr. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hűha!

Ez a válasz 100%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 100%-ban hasznos válaszokat ad.

Ilyet se láttam még! Gratula :) De látom szép korrekt választ adtál és én is tanultam valamit belőle!!

2009. febr. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. nagyon jo válaszokat kaptam itthol fogom kiprobálni mert van kerités.mert itt mindig hozzám jön ha hivom.
2009. febr. 4. 13:17
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Azt azért jó ha tudod, hogy más otthon a saját kertben, és más kint, egy új, a kutyusod számára ismeretlen - és ezért nagyon érdekes - helyen a gyakorlás. Persze, jó, ha otthon kipróbáljátok a behívásos feladatokat, de azért az igazi próba majd a kinti terepen lesz érdekes.


Még valami: ha 2x-i behívásra sem jön vissza, és Te mész érte és megfogod, akkor vége is a sétának, játéknak. Indulás haza. Ha nem így teszel, azt is hamar megtanulja a kutya, hogy "nem kell a gazdit komolyan venni, kicsit morci és pórázra vesz, de pár perc és megint elenged". Szval csak következetesen, és sikered lesz.

2009. febr. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Pont hogy kölyökkorban kell elengedni ha ő jobbra megy te meny balra vagy kezdj futni vagy kiabálni vagy egyszerűen hagyd ott úgyis utánad szalad!

Sok sikert!

2010. nov. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!