Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Csincsillát lehet fürdetni?

Csincsillát lehet fürdetni?

Figyelt kérdés
Ha igen akkor hogy? meddig?
2010. júl. 19. 10:32
 1/6 Toppancs ***** válasza:
Szerintem lehet fürdetni, csak ne sokszor és a szemébe, orrába, FÜLÉBE!, ne menjen be a víz. Csak akkor fürdesd ha nagyon muszáj és ha kánikula van. (Csak azért írom ezt mert nekem van hörcsögöm, nyuszim, és nem lehet sok különbség köztük.):)
2010. júl. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
sztem nem kell kivéve hogyha van rajta valami olyan szennyeződés ami csak vízzel jön le de sztem akk is csak megtörölgeted vizes ronggyal vagy a csap alá trtod. egyébként meg ott van neki a fürdetőhomok amit a ketrecébe kell tenni.
2010. júl. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Homokfürdőztetni lehet, egy kis tálkába direkt erre készített csincsillahomokot (kavarchomokot) szórsz, és ő belefekszik, hempereg, ezt nagyon élvezni fogja. Ezerszer jobban, mint a vizes fürdőzést, és így meg is tisztítja a bundáját.
2010. júl. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Inkább ne! Ledobhatja az egész bundáját ijedtében! Homokfürdő, ha kakis lett akkor azt a részt vágd ki inkább mint a fürdő!
2010. júl. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 P.Vik ***** válasza:
78%
Ha nagyon meg akarod szivatni, akkor nyugodtan, de akkor magadat is megszivatod, mert ugy dobja le a szörét mint a sicc...lehet kapni speckó csincsilla homokot én abban fürdetem a deguimat...amugy meg nagyon finnyá, igényes kis állatkák ugyhogy megmosdatja megát...felesleges megfürdetni...
2010. júl. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem!

És az elsőnek ne higgy! Hülyeség, a csincsilla még távolról sem hasonlítható nyúlhoz vagy hörcsöghöz!


Egyszerűen azért, mert összeragad a szőre!


Képzeld magadat a helyébe! Egy csomó szőr borít, mindennap ápolod, aztán valamilyen hül*egyerek beleb@sz a vízbe, belemegy az orrodba és a füledbe (fülgyulladást okozhatsz vele), aztán majd megtöröl és összeragad a szőröd, és már nem tudod megtisztítani úgy ahogy addig szoktad és az össze ragadt szőrödbe belemegy a pisi, és ha szerencséd van, akkor nem száll be a ketrecedbe egy döglégy és nem petézik a bőröd alá... ha meg nincs szerencséd a nagy kánikulában az összecsomósodott szőr alatt nem tudsz párologtatni és hőgutát kapsz.


Egy boldog csin tulajdonos - 12 évig :)


Amúgy miért szeretnéd megfürdetni? Tán melege van?

2010. júl. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!