Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szüleim nem engedik hogy...

Szüleim nem engedik hogy legyen egy hörcsögöm, ezért legjobb barátnőm akar venni egy hörcsögöt, ajándék gyanánt, Nem lessz ebből baj?

Figyelt kérdés

Szóval már régóta szeretnék egy hörcsögöt,de nővéremnek van már egy macskája.De már külön él,csak az a baj,hogy ünnepekkor szokott jönni,és hozza a macskáját is(nem mintha baj lenne,mert szeretem őket,csak ha lenne hörcsögöm,akkor lenne baj) .Nyáron pedig egész végig nállunk van.Barátnőm mondta hogy meg lehet oldani... csakhogy a macskákba van ugye vadászösztön hogy megölje a rágcsálókat.És ugye jön a karácsony,barátnőm kitalálta hogy ajándék gyanánt megveszi ő a hörcsögöt.Na most.. nem tudom szuleim hogy reagálnának.Szerintetek próbáljuk meg vagy beszéljem neg vele hogy inkább ne vegyen?

Válaszotokat köszönöm előre is!



2019. dec. 10. 09:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Nyugi!


Majd amikor suliban leszel, akkor dobja ki apád.

2019. dec. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Beszéld le a barátnődet!

1. Élő állatot SOHA nem adunk ajándékba

2. Ha a szüleid nem engedik, akkor sem fogják ha hörcsöggel állít be a barátnőd. Majd szépen közlik vele, hogy fogja a hörcsögöt, és vigye haza magához, mert a házban nem maradhat. Akkor mit csinál a barátnőd??


A legnagyobb ökörséget tervezitek, és szerencsétlen állat fogja megszenvedni.

Beszéld le a barátnődet, mond el, hogy nem kell hörcsög, mert anyagilag nem tudod megoldani a többi dolgot, és a szüleid kidobnák a barátnődet hörcsöggel együtt.

2019. dec. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is arra gondoltam hogy lebeszélem rola,remélem sikerül.
2019. dec. 10. 10:42
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Miért kezdődik újabban egy csomó kérdés "Szóval"-lal?


Na mindegy.


A macska maga nem lenne probléma, egyszerűen ne engedjétek be abba a szobába, ahol a hörcsög ketrece van.


De semmiképp nem jó "megkerülni" a szüleidet.


Mondd meg a barátnődnek, hogy ne vegye meg, helyette beszéld meg a szüleiddel.


Ha csak a macska a gond, akkor az megoldható.

2019. dec. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

Egyáltalán milyen hörcsögöt venne? Mert minden fajnak más igénye van. Ez így ebben a formában egy hatalmas felelőtlenség, és csak a kidobott vagy rosszul tartott állatok számát fogjátok növelni.


Egy hörcsög kezdő felszerelése kb 20-30 ezer Ft. És nem a boltban kapható kis kínzókamra méretű ketrecekre meg a 10 cm-es rácsos kerekekre gondolok. Normális felszerelést leginkább netről lehet rendelni.


Olvasd el a horcsoginfo.hu oldalt, és akkor vállalj állatot, ha felelősséggel tudsz lenni érte (na meg ha a szüleid is beleegyeznek). És ekkor se kereskedésből vagy szaporítótól vásárolj, hanem vagy fogadj örökbe (Hörcsögmentés), vagy keress fel tenyésztőt (Pezsi, Smallsteps).

2019. dec. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg is venné a cuccait hozzá vagy csak simán kidob kétezret egy pocokra és minden költséget rád hárit.
2019. dec. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy gondolta.De szerencsére sikerült lebeszélnem róla.Mert belegondolva télleg egy állat vállalása nem olyan könnyű,nem mintha nem tudnék róla gondoskodnin.És annyit még elmondok hogy ezt nem én találtam ki hogy barátnőm vegyen egy hörcsögöt,és mikor eldöntöttem hogy szeretnék előtte jól utána néztem mindennek,ugy ahogy amúgy is szoktam,nem mint a kisgyerekek akik eldöntik hogy szeretnének egy kutyát és végül megunják...de mindeggy a lényeg hogy sikerült lebeszélni barátnőmet az ötletéről.
2019. dec. 12. 13:31
 8/11 anonim válasza:
12%

Szia! Már ott rossz az egész hogy a barátnőd VENNI szeretne. Állatkereskedésből semmi képp, mert ott kínozva vannak, és ha onnan vesz akkor tánogatja a hörcsögkínzást...

Inkább a hörcsögmentés.

Ha a szüleid nem engedik, lépj be facebookon a Hörcsög imádók csoportba, és mutass neki onnan képeket+ te is informálódj, hogy mit kell neki megteremtened hogy boldog legyen.

Nekem először 11 évesen lett hörcsögöm (dzsungáriai) és imádtam, a szüleimnek sem volt vele gondjuk. Nem büdös, nem kell sétáltatni, nem sz@rik mindenfelé a házban, nem rág/karmol szét semmi bútort..😉

2019. dec. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Figyi, a macska és höri együtt bőven megoldható :-D

Nekem is van egy hörim és volt egy macsek (sajna már elpusztult :-c ) de nem kell félteni a hörit (amíg a ketrecen belül van ...Mi egyszerűen megtanítottuk macseknak, hogy nem megy a höri közelébe :-)

Olyan ari volt, mindig háttal ült a ketrecnek, v csak nézte :-) Szóval ha ezen múlik akkor jöhet a höri is :-)

2020. máj. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
39%
"KEdves" 8-as eddig itt nem kommenteltem,de amit az állatkereskedésről mondtál az felháborító számomra. Régebben állatboltban vettem az első hörimet és iszonyúan szerettem és ő is engem de kutya meg nem mondta hogy honnan valón és senki nem nevezett örcsögkínzónak...mert boltból vettem őt. SŐt pont hogy segítettem rajta hisz onnan került egy jobb helyre és akkor igaz azért boltban vettünk, mert akkor nem érdekelt annyira, hogy jajj isteenem kerüljétek a boltokat, inkább FOGADJ ÖRÖKBE MERT TUTI HÁLÁLSLESZ MEG TÁMOGATOD A HÖRCSÖGKÍZÁST...ilyen hülyeséget ember. Mindegy honnan van a hörid ha szeretet és törődést adszneki...és ezzel a mentalitásoddal most nyugodtan hívhatsz HÖRCSÖGKÍNZÓNAK, mert állatkereskedésből merészeltem venni cuki hörit és akkor én se voltam otthon a témában...baszus ilyen embereket+
2020. nov. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!