Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szüleim nem engedik hogy...

Szüleim nem engedik hogy legyen egy hörcsögöm, ezért legjobb barátnőm akar venni egy hörcsögöt, ajándék gyanánt, Nem lessz ebből baj?

Figyelt kérdés

Szóval már régóta szeretnék egy hörcsögöt,de nővéremnek van már egy macskája.De már külön él,csak az a baj,hogy ünnepekkor szokott jönni,és hozza a macskáját is(nem mintha baj lenne,mert szeretem őket,csak ha lenne hörcsögöm,akkor lenne baj) .Nyáron pedig egész végig nállunk van.Barátnőm mondta hogy meg lehet oldani... csakhogy a macskákba van ugye vadászösztön hogy megölje a rágcsálókat.És ugye jön a karácsony,barátnőm kitalálta hogy ajándék gyanánt megveszi ő a hörcsögöt.Na most.. nem tudom szuleim hogy reagálnának.Szerintetek próbáljuk meg vagy beszéljem neg vele hogy inkább ne vegyen?

Válaszotokat köszönöm előre is!



2019. dec. 10. 09:30
1 2
 11/11 anonim válasza:

"Kedves" 10-es, ha nem értesz valamihez, kérlek ne nézz le egy olyan embert aki ért hozzá. Nem tartalak hörcsögkínzónak, mert nem tudhattad (megintcsak az állatkereskedés hibájából). Nekem is onnan volt az első hörcsögöm egy 40*20-as ketrecben, egy házikóval és egy 14-es kerékkel. Azóta már eltelt egy jópár év, azóta a hörcsögeim a hörcsögmentéstől vannak, 80*50-es helyen, 28-as kerékkel, és látszik is, hogy jobban érzik magukat, pedig a legelső hörim is imádnivaló volt.

Értem hogy azt hiszed, megmentetted, de ezzel pénzt hagytál ott, ami által még több hörcsög szenvedhet ott, de "jobb esetben" ez a kínzás hamar véget ér, mert megetetik a kígyóval. Igen, a "selejteket" eleségként használják.

Illetve írtad hogy "Mindegy honnan van a hörid ha szeretet és törődést adszneki". Nos, aki kereskedésben veszi, valószínűleg nem tájékoztatják, mekkora hely, kerék, milyen táp, felszerelés kell neki, illetve társsal együtt ajánlják sokszor, mert egyedül "depressziós" lesz. Nem, nem lesz depressziós, húgomnak először sajnos 2 hörije volt együtt, egyik megette a másikat szó szerint. A kereskedésből vett hörcsögök élete olyan, mintha neked egy wc fülkében kellene leélned az életed (kicsi hely), és kutyakaját kéne enned (rossz minőségű táp), rosszabb esetben egy gyilkossal (társ).

2021. jan. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!