Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Széna tárolására mi a legmegfe...

Széna tárolására mi a legmegfelelőbb?

Figyelt kérdés
Az ünnepek előtt vettem nagyobb mennyiségű szénát. Én mindig műanyag dobozban tárolom, ami légmentesen zár, nagyon jó illatú marad, soha nem penészedett vagy rohadt meg a széna. Hallottam többeknél, hogy szellőző dobozban tárolják, de valakik ugyanúgy mint én zárt dobozban. A kérdésem az lenne, hogy melyik a megfelelőbb tárolási mód és több zacskónyi széna mennyiségnél is megfelelő lehet a zárt doboz, ha eddig is bevált?

#nyúl #törpenyúl #széna #széna tárolása
2019. dec. 19. 14:14
 1/2 anonim ***** válasza:
73%

Ha nem fülled be, kap nedvességet stb.akkor jó a műanyag doboz.

Én a bolti szénát a csomagolásában tartom (szekrényben), nem szoktam kiszedni a zacskóból. A házi szénát papírdobozban illetve kiselejtezett paplanhuzatban. Arra kell figyelni, hogy ha nem lakásban van, vagy esetleg nagyon párás a lakás, hogy ne nyirkosodjon be, mert akkor megpenészedik. De ha átlagos, rendesen fűtött helyen van, erre szinte semmi esély.

2019. dec. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
12 zacskót szoktam egyszerre venni. Amíg nem bontom, marad a zacsiban, bontás után szellőző műanyag dobozba teszem
2019. dec. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!