Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen kisállat lenne a...

Milyen kisállat lenne a legmegfelelőbb?

Figyelt kérdés

Van egy kutyim, de valahogy rámjött az hogy a szobámban is legyen állatkám.

Eleg régóta szeretnék törpenyuszit, de ugy érzem, nem most a legalkalmasabb a megvétele. Jövő év az utolsó nekem a gimiben, utána egyetemre megyek, viszont itthon fogok lakni a kutyus miatt, tehát a benti kisállattal sem szakadna meg a kapcsolatom. Egy nyuszival azert kell foglalkozni, és felek h nem férne bele az időmbe, bár tényleg nagyon szeretnem. Ha vennék nyuszit, biztosan a legkisebb fajtát választanám, a holland törpenyuszit, abból is legjobban a szürke tetszik, bár azt se bánnám ha több lenne:D néztem már tenyésztőt is, nem messze van is tőlünk, és most április végén, születtek is szürke fajtatiszta holland törpenyuszik, akiket ugye két hónap után lehet elvinni, ami június végére esik. Ezzel csak az a probléma, h én nyáron egy hónapot nem vagyok itthon, és ugy semmiképpen nem akarok belevágni, hogy nem vagyok itthon az elején.

Ma jött az ötlet hogy inkább veszek egy hörcsögöt, mert neki mégiscsak kisebbek az igényei, meg eszméletlen édesek is.

Eddig van kutyával, tengerimalaccal és rengeteg hörcsöggel is tapasztalatom, tehát nem a kezdő lennék, a hörcsöggel vagyok a "legprofibb". Imádok nekik akadálypályákat csinálni, mindig kiengedtem őket futkarozni, mindig kaptak friss zöldségeket/gyümölcsöt, de valamilyen rágcsálnivalót is mindig vettem nekik, és ha kellett orvoshoz is vittük őket, bár sajnos a daganaton nem tudott az orvos segíteni:((

Nem igazan szeretnek kisállatkereskedésben mégegyszer állatot venni, szegények sosem voltak szelídek, inkább tenyésztőtől/ háztól vennék.


2018. máj. 17. 21:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem is inkább hörcsög. Nyuszit meg mondjuk fősuli/egyetem után, mivel nem hiszem, hogy minden nap lenne még időd kutya mellett 2-3-4 órát vele foglalkozni/felügyelni őt.

Viszont ha hörcsög (tudom volt már hörid, de elég sokat változott a Hörcsög-tartó kultúra az elmúlt években) akkor ezt olvasd át: [link]


És ahogy írtad, kereskedésből semmiképpen ne vegyel, vagy a Hörcsögmentéstől(fb-n megtalálod) vagy tenyésztőtől :) egyébként ha van kedved, csatlakozz fb-n a Hörcsög imádok csoportba :)

2018. máj. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%

Szeretnék reagálni több dologra a fenti szövegben.


Szerintem most ne vágj bele az állatvásárlásba. Ha nem leszel itthon egy hónapot, nem fogod tudni magadhoz szoktatni. Inkább utána. De nagyon gondold meg, milyet veszel.


Háztól ne vegyél állatot, ne támogasd az idióta szaporítókat. Csak és kizárólag tenyésztőtől vásárolj, vagy keresd fel a fajmentéseket, tőlük lehet örökbefogadni. A kereskedéseket is jobb messzire elkerülni.


Ahhoz a dokihoz ne vigyél egzotikus állatot, aki nem tudott mit csinálni egy daganattal. A kisállatokat egzotikus állatokhoz értő orvoshoz kell vinni. Van az országban úgy összesen 5 ilyen. Ha a közeletekben nincs, ne vállalj egzotikus állatot. Én 12 éve foglalkozom hörcsögökkel. Szegeden Farkas Patrícia doktornő gond nélkül leműtötte a közel 2 éves hörcsögömről a daganatot.

2018. máj. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

#1 köszönöm a választ:)

Hát nem gondoltam volna, hogy ennyi időt kell foglalkozni egy nyuszival:D így akkor sajnos későbbre kell halasztani, mert ugy nem akarok venni, ha nem tudom normálisan kielégíteni az igényeit. Köszönöm a linket is, mindenképpen át fogom olvasni, de szerintem nálam nem volt semmi gondjuk a höriknek:D

2018. máj. 17. 22:05
 4/15 A kérdező kommentje:

#2 neked is köszönöm a válaszodat:)

Nem akarok önző lenni, ezért sajnos mindenképpen az egy hónap után venném meg az új kiskedvenet:) Háztól azert gondoltam, mert pl nálunk egyszer az történt, h vettünk kereskedésben egy "fiút" akiről kiderült hogy nemcsak hogy lány, de még vemhes is. 3 kölyke lett, abból kettőt elajandekoztunk, es egyet megtartottunk, és máskor is becsúszott ilyen hiba, h akitől vettük nem tudta a nemét, de mi csak elajándékoztuk őket, és ilyen helyről szívesen vinnék haza, de amit irt az első, hogy lehet örökbefogadni, az nagyon megtetszett, és ha nem tenyésztőtől akkor onnan fogok választani. (Nem gondoltam volna h lehet horcsogot is örökbe fogadni)

A doki akihez járunk, hozzá már eleg sok hörcsögöt vittünk, de sajnos egyikkel se tudott mit csinálni, mert azt mondta hogy túl pici a szervezetük, hogy felvágja őket, mert az is már nagy vérveszteség, ha pár csepp vért vesztenek

2018. máj. 17. 22:12
 5/15 anonim ***** válasza:
74%
Ha budapesti vagy: Auróra dzsungáriai törpe hörcsög tenyésztőre keress rá.
2018. máj. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
#5 köszi a választ, de sajnos nem budapesti vagyok, és az már lehet túl nagy távolság lenne neki:(
2018. máj. 17. 22:14
 7/15 anonim ***** válasza:
63%

"A doki akihez járunk, hozzá már eleg sok hörcsögöt vittünk, de sajnos egyikkel se tudott mit csinálni, mert azt mondta hogy túl pici a szervezetük, hogy felvágja őket, mert az is már nagy vérveszteség, ha pár csepp vért vesztenek"


Tipikus jele annak, hogy nem egzós doki. Az ikyenhez nyukat se vinnék. Csak kutyát vagy macskát. :( Az első válaszoló által linkelt weboldal egészség menüpontjában fel vannak sorolva a magyaroszági egzós dokik. Mindenképpen nézd meg, van-e a közeledben.

2018. máj. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Hangyafarm. [link] csendes, nem büdös, nem nagy. Panelben is tök jól elfér.
2018. máj. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
#7 megnéztem, és a legtöbb Budapesten van, ami tőlünk kb 40km, nem tudom hogy ez hörcsög esetében mennyire számít közelinek. De szerintem nincs azzal nagy probléma ha nincs valaki hörcsögökre specializálódva, csak akkor ajánlhatna valakit, hogy kihez vigyük legközelebb vagy éppen akkor
2018. máj. 17. 23:17
 10/15 A kérdező kommentje:
#8 nem értem ez most hogy jött ide. Feltettem egy kérdést, és te egyáltalán nem hozzá kapcsolódóan válaszoltál. Egyrészt nem panelban lakok, és tudom hogy a hörcsög főleg éjszaka nem a legcsöndesebb állat, és szaga is van egy idő után, főleg a hímeknek. Nem panaszkodtam semmire a hörcsög vagy bármilyen állat tartását illetően, tényleg nem tudom hova tenni, hogy miert tartalmazza a válaszod a hangyafarm linkjét.
2018. máj. 17. 23:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!