Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék egy hörcsögöt, de...

Szeretnék egy hörcsögöt, de olyat ami tuti nem harap. Mennyire gyakori a harapós? Régen volt nekem egy befogadott az sose harapott meg, azután a fiamnak volt egy amit nem mertem megfogni mert megharapta néha és féltem tőle.

Figyelt kérdés
Tenyésztőtől vagy mentésből szeretném nem kereskedésből szaporítóktól.

2020. febr. 23. 20:16
 1/3 anonim ***** válasza:
56%
Ha jól értem apaként te félsz egy harapós hörcsögtől.. Tény és való, hogy nem kellemes ha megharap, de szerencsés ember vagy, ha neked ez a legnagyobb problémád. :D Egyébként "zsákbamacska", annak idején volt 2 aranyhörcsögöm, konkrétan a kezemből ettek, a TV-t velem együtt nézték a kezemről.. Utána volt 2 másik, azok haraptak, nem voltak nyugodtak. Macskánál ugyan ez a tapasztalat, valamelyik barátságos kis korától, szereti ha megfogják, van amelyik harap, karmol stb. Az állatoknak is van egy saját személyiségük, valamennyire nevelhetők, de ettől függetlenül nincs 2 ugyan olyan személyiségű állat.
2020. febr. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
42%

A Hörcsögmentés fb oldalán az Új otthonra váró hörcsögeink c. albumban vannak gazdikereső hörik. Mindenkinek le van írva a viselkedése, személyisége. Pont az előbb néztem végig a listát, és van is köztük egy néhány hetes fiatal aranyhörcsög kölyök, aki még örökbe fogadásra vár (a nevére már nem emlékszem, de B betűs volt). Ők nem árulnak zsákbamacskát, szerintem érdemes tőlük örökbe fogadni. :) Persze bármikor előfordulhat, hogy a legszelídebb hörcsög is harap (pl félelem miatt).


Az országban jelenleg egyetlen tenyésztő van: Budapesten a Pezsi. Ő szíriai aranyhörcsögöket tenyészt. Mindenki más szaporító sajnos.

2020. febr. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1 -es anya vagyok, nem értem miből tűntem apának, de nem baj, csak értelme nincs az első mondatodnak.

2 köszi, fel is vettem a kapcsolatot. Van egy nem harapós cuki hörink, és sokat tanultam róluk.

2020. szept. 13. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!