Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mik ezek a szénában?

Mik ezek a szénában?

Figyelt kérdés
A Fressnapfban vettem Multifit szénét. Még ki sem bontottam, a zacskóból, hanem beraktam egy szekrénybe. Nem volt semmi más a szekrénybe. Aztán két nap múlva mikor kivettem, a zacskó alatt nagyon apró, szinte alig látható testszínű (világos színű), hosszúkás alakú, kb. 1 mm-es kis valamik mászkáltak. A szánából jöttek ki? Akkor szerintetek dobjam ki a szénát? Amúgy a szánában nem láttam semmit, de hát akkor hogy kerültek oda azok a valamik?
2010. júl. 25. 16:50
 1/9 A kérdező kommentje:
Még nem mertem adni a tengerimalacoknak belőle. Vegyek más fajtát? És ha abban is kis bogarak vagy mik lesznek? Vagy ti hogy tároljátok a szénát? Vegyem ki a zacskóból, hátha nem fülled be, és tartsam mondjuk papírdobozban? Valami tipp? Ti milyen márkát használtok?
2010. júl. 25. 16:52
 2/9 anonim ***** válasza:
Bontsd ki és terítsd szét valahol.
2010. júl. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Septimius ***** válasza:

Lehet, hogy marhaságot írok, de szerintem olyan kis rovarkák lehetnek, amiket régi könyvekben is találni. Ezek az elhalt növényi rostokat eszik, így a széna ideális kaja nekik. Nyugodtan nekik adhatod, feltéve, ha nem sajnálod a rovarokat. Én kiráznám a szénát a kertben.

Egyébként a könyvben mászkálók az álskorpiók családjába tartoznak: [link]

2010. júl. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálam is ez történt mióta a családban van a malac és nem tudom honnan jönnek, nálam olyan mint a giliszta kicsi fehér a feje pedig barna és undi. Az féreg lenne? Lehet h a malacból mászott ki? Vigyem dokihoz a malit?
2010. júl. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
az molykukac lehet, akkor pedig a szénában került a hálójukból, nekem a csincsillám egyszer úgy betegedett meg h molyos nasit kapott, majdnem elpusztult. Kis testszínű kukacok, lehet eszik a szénát azért mentek bele, a megelőzés annyi h légmentesen zárható dobozban kell tartani a kaját.
2010. júl. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ó, köszi a választ, én is ezzel szenvedtem, és most köszi , ezt a választ, óriási kő esett le a szívemről!!!!!!!!!!!!!
2010. júl. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. De ezek nem olyanok, hogy fejük van meg ilyenek, hanem nagyon kicsik kb 1mm-esek, szabad szemmel épphogy észrevehetőek! És egyszer már a hörcsögöm házában is voltak ilyenek, ugyanilyenek, az úgy volt, hogy ahova sarokba hordta a kajáját, a háza fala mindig kajás lett, ahogy odakenődött. Persze mindig ki lett szedve tőle ami ott felhalmozódott, de a ház fala olyan maradt belülről, és ott is megjelentek, ugyanezek. Olyan mintha a semmiből egyszer csak megjelennének. Mert például most a szénánál semmi más nem volt a szekrényben, csak beraktam a szénát. És két nap múlva ott szaladgáltak a zacskó alatt. Szerintetek kidobjam és vegyek egy másikat és kibontás után tároljam valami dobozban?
2010. júl. 25. 19:00
 8/9 P.Vik ***** válasza:

szia!

Nem kell kidobni....tedd be a fagyasztóba egy napra és utánna nyugodtan odaadhatod neki, megeszik mint fehérje...szóval ne ess pánikba....én is jártam hasonló módon nem olyan rég és ezt a tanácsot kaptam...nekem a kajásdobozból mászott elő rengeteg-rengeteg fekete apró bogár...másnap visszamentem a boltba ahol vettem a kaját és azt mondták, hogy gabona atka...de akárhol kerestem rá a neten semmit nem dobott ki. Egy ismerősöm mondta hogy ez előfordul dobozos kajáknál, ugyhogy fagyasszam le és kész.:D

2010. júl. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Gabi0375 válasza:
Sziasztok! Mi is a Kis lányommal valami ilyesmivel találkoztunk! Nekünk a Gabonasiló terráriumán volt ilyen de én most a fertőtlenítés közepén tartok az alom kukoricacstka őrlemény volt üzletben kapható!
2013. aug. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!