Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy kerültek a tengerimalacom...

Hogy kerültek a tengerimalacom eledelébe kis bogarak?

Figyelt kérdés

ilyen tápot vettem: [link]

kis fekete bogarak voltak/vannak benne (10-20 db)

Már amikor kinyitottam a zacskót akkor is voltak benne , de kiszórtam a földre és akkor kimásztak belőle (szétnyomtam a bogarakat). Tegnap megint láttam benne ezért az egészet kiöntöttem és kb. 20 darab bogarat szétnyomtam.


2010. júl. 25. 20:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

a hörcsögöm tápjába is az volt

egy csomó bogár

de hát kell neki a fehérje xd na jóó,nem azért...


én se tom :S

2010. júl. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
hát ..belemásztak...de hogy hogy ..azt nemtom..lehet h vmi nedvesség miatt..de ..jó hogy kiöntötted!:)
2010. júl. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Te is ilyen tápot vettél neki?
2010. júl. 25. 20:32
 4/11 anonim ***** válasza:
én nem olyat vettem,teljesen más milyet, de elég szar volt amikor hazahoztam a hörimet,és rögtön rossz volt a táp :s akkor volt itt a höri 1.-nek
2010. júl. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Ha zacskós magot vettél, mindenképp ellenőrizd, hogy tényleg rágcsálóknak valót vettél-e! Vannak olyan magkeverékek, amik bár hasonlítanak a malacoknak készültekre, valójában a madaraknak állítják össze és azok tartlamazhatnak apró rovarokat! Ha biztos vagy abban, hogy megfelelő a mag, akkor i előfordulhat, hogy zsizsikes (pici, fekete rovarok). Van, hogy beleásznak a malac kajájába, de ha egy márkával többször jársz így, válts másikra! Én is jártam már így, de akkor azt az adagot ki kell dobnom. Semmiképp ne add oda neki! Egyrészt vakarózhat tőle, másrészt nem tudhatod, honnan kerültek bele azok a rovarok és, hogy mit terjeszthetnek!
2010. júl. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem deguim vannak. A kajájukban nem találtam de szénában mindig szoktam.
2010. júl. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A madaraknak valóban sincsenek eredetileg rovarok...

Én is vettem már sajnos olyan malactápot, ami be volt köpve :(, pech...

2010. júl. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 P.Vik ***** válasza:

Szia!

Én is jártam igy...vissza is mentem a kajával ahol azt mondták, hogy gabonaatka, amire persze a neten nem találtam semmit....de egy ismerősöm azt tanácsolta, hogy fagyasszam le és utánna nyugodtan odaadhatom nekik mert megeszik, mint fehérje!!!szóval nem kell pánikba esni, tedd a fagyóba mielött ellepik a szobádat!!:D

2010. júl. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat :)

utolsó ha lefagyasztom akkor nem fognak kimászni a zacskoból ?

2010. júl. 26. 15:16
 10/11 Klayura ***** válasza:

hogy miért vannak benne bogarak?

több oka is lehet:

1.a gyártás során rosszúl zárják le a zacskót és az éhes rovarok belemennek.

2.a "leszüretelt" növények lehet hogy eleve "bogarasak voltak és így kerültek bele.

3.rosszul tárolod és a szobában is vannak rovarok.ha a táp egy része bomlásnak indul bioszóráról ismert szöveg :Daz állatok segítik a bomlást...

röviden ennyi.remélem tudtam segíteni:D

2010. júl. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!