Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kisső lenne már foglalkozni...

Kisső lenne már foglalkozni vele? (mókus)

Figyelt kérdés
Mikor kisebb voltam elköltöttünk akkor volt egy kutyám.Nagyon szoros kapcsolatom volt vele.Így mikor elköltöztünk(kertesház)hogy hagyj kapjam vissza.Amúgy is elég öreg volt azt a pár évet megengedhetnék.(17 éves volt.)Aztán 9 évesen hogy ne tudjak panaszkodni kaptam Egy Tibethegyi mókust.Akivel lehetetlen volt foglalkozni nagyon goromba volt harapott meg minden.(lány)Akkoriba napi 15 percet foglalkozhatam vele,de miután a kezem tele volt kis harapásokkal így ráhagytam.Egyszer megpróbáltam kivenni a ketrecéből,de mikor kijött annyira megvolt ijedve hogy neki ment csomószor a falnak és elvágta a farkát.Most 16 vagyok tehát olyan 8 éves(1 éves volt mikor kaptam)szerintettek értelmes lenne még próbálkoznom vele?(Sokkal nyugodtabb lett.)
2020. márc. 21. 15:13
 1/4 A kérdező kommentje:
*Késő
2020. márc. 21. 15:14
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát...egy próbát megér, de talán nem szereti, ha foglalkoznak vele.

Próbald meg, ha harap akkor hagyd rá

2020. márc. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Először is. Lehet azért harap mert frusztrált. Valszeg kicsi a helye és a mozgás tere.

És nézz utána nem-e társas állat. ha az akkor az is lehet a gond és amiatt zakkant be mert egyedül van.


De a hörcsögökből kiindulva legtöbbször a mozgáshiány váltja ki az agressziót.

Keress facebook csopikat és onnan érdeklődj ott tudnak segíteni neked.

2020. márc. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Utolsó,a területe elég nagy plussz mivel ilyen idős,amúgyse használja ki.Az biztos hogy nem társas lény.Azért Köszi mindakettőtöknek,facebookot meg nézzem.
2020. márc. 21. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!