Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet baja a nyuszimnak?

Lehet baja a nyuszimnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van 2 lógó Fülü törpenyuszim és kicsit kiraktam őket a lakásba mozogni és 2percre hagytam őket egyedül és mire vissza mentem észrevettem hogy megrágták az anyósnyelv nevű virágot. Szerintetek elpusztulnak tőle, vagy nem igazán lesz bajuk? :(( (az egyik nyuszi 5 hetes a másik 6 hetes)



#nyúl #törpenyúl #lógó fülü törpe nyuszi
2020. ápr. 14. 12:02
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Ráadásul most sehova nem tudom vinni őket orvoshoz emiatt a járvány miatt :((
2020. ápr. 14. 12:06
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

1.Mit keresnek nálad ilyen fiatalon?

2.Mindent el kell rakni, mert mint látod, megrágják(fel is tudnak ugrani magasra)

3.Olyan nincs, hogy nem tudod orvoshoz vinni, mivel egyrészt szabad állatorvosi ellátást igénybe venni, másrészt sok helyen rendes rendelés van, de sürgősségi esetekben meg pláne ellátnak szinte mindenhol.

4.Kérdés, hogy mennyit ettek belőle.

5.Sok szénát kellene velük megetetni, hogy működjön az emésztés, átmenjen rajtuk minél hamarabb. És figyelni, ha nem eszik, gubbaszt, akkor orvos, nem két nap múlva, hanem gyorsan.

2020. ápr. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

1. A csajszi akitől vettük már oda merte őket adni, mert már nem szopiztak és mondta hogy elég bátrak ahhoz hogy már el lehessen őket hozni. De nem rég hoztuk el őket, körübelül 4-5 napja.

2. Mindig elrakjuk azt a virágot, ha kint vannak. (Más virág nincs azon a területen ahova ki vannak engedve). Most kivételesen nem azonnal raktam el, hanem kitettem őket és elszaladtam mosdóba (gondoltam utána berakom a virágot a szobába) de mire kimentem láttam hogy megrágcsálták.

3. Köszönöm, ezt nem tudtam.

4. Nem sokat ettek éppen hogy csak megrágták. Pár perc alatt akkora mennyiséget nem tudtak megenni hála istennek.

5. Mivel még bent vannak a házba, mert még semmi oltást nem kaptak, így 2 nagy doboz van nekik összerakva és alattuk rengeteg szalma van szóval bármikor bármennyi szalmát tudnak eszegetni.

(Folyamatosan van előttük száraz táp, szeletelt alma, és karikákra vágott répa, plusz vitaminos víz)

2020. ápr. 14. 12:42
 4/28 anonim ***** válasza:

Táp nem kell folyamatosan. Répa és alma se, pláne ilyen kicsiknek.

SZÉNA, és nem szalma. És az hogy ott van, az nem jelenti azt, hogy eszik is, főleg ha előttük van a sok sz@r. Szóval arra kellene odafigyelni hogy rendesen szénázzanak, akkor jó eséllyel nem lesz bajuk, a sok rost miatt gyorsabban átmegy rajtuk.

És a legjobb szándékkal mondom, hogy olvass utána mondjuk itt: [link] hogyan kell etetni, tartani őket.

2020. ápr. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

Kérlek lépjetek be Törpenyuszisok csoportba.

Ott sokat fognak segíteni. Ne ijedj meg ha fel lesznek háborodva, nem rád lesznek kiakadva hanem arra akitől elhoztad a piciket.

8 hetes kor előtt tilos elvenni az anyukájuktól őket.

2020. ápr. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Rendben, viszont nekünk a tenyésztő csaj mondta, hogy mindig legyen előttük száraz, répa és alma (amíg ilyen kicsik) hogy erősödjenek. A SZÉNA nem tiszta szar, mert van nekik alom tál és pellet kirakva és csak oda piszkítanak
2020. ápr. 14. 12:57
 7/28 A kérdező kommentje:

Bent vagyok abba a csoportba, csak oda nem mertem kiírni.

Viszont én nem tudom mikor lehetne őket elhozni. Nekünk oda adta a tenyésztő, és úgy voltam vele, hogy mivel én nem értek ahhoz hogy mikor lehet őket elválasztani, így a nőre bíztam.

2020. ápr. 14. 13:03
 8/28 anonim ***** válasza:

Nem úgy értettem, hogy koszos a széna, hanem hogy ha van előttük finomabb kaja (= sok sz@r) akkor azt fogják enni, nem a szénát.

Én inkább pl.a linkelt oldalra hallgatnék, vagy a csoportra, amit a másik válaszoló írt,mint a láthatóan tök fogalmatlan szaporítóra, akitől vetted őket.

Ilyen pici nyusziknak bőven elég a széna meg a napi két alkalommal jó! minőségű táp, répa meg alma nem kell az 5 hetes nyúlnak, hidd már el.

2020. ápr. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm a válaszokat! :)
2020. ápr. 14. 13:09
 10/28 anonim ***** válasza:

Egyrészt tenyésztő nem ad 8 hetesnél nyulat ki a kezei közül, tehát maradjunk annál, hogy szaporítótól hoztad el a nyuszikat. Ilyen piciknek még az anyjuk mellett a helye.

A szaporító pedig annyira f*** volt mindenhez, hogy képest azt mondani, hogy alma meg répa legyen előttük?! Te pedig utána se olvastál semminek ezek szerint, csak kellett húsvétra az élő állat! Szegények nagy eséllyel nem fogják megélni a felnőtt kort, ha ilyen felelősségteljes gazdájuk van, mint te.

Vagy piszok gyorsan nőj fel a feladathoz, vagy add őket olyannak, aki nem veszi őket félvállról!

2020. ápr. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!